Sözcü Plus Giriş

310 milyon Euro’ya Ar-Ge merkezi açtı

Almanya’nın Renningen şehrinde 310 milyon Euro yatırım yaparak bin 700 yaratıcı beyni bir araya getiren Bosch’un Ar-Ge merkezini Almanya Başbakanı Angela Me

Güncellenme: 11:19, 17/10/2015
310 milyon Euro’ya Ar-Ge merkezi açtı

Bora ERDİN

Bosch Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Volkmar Denner açılışta yaptığı konuşmada, “Araştırmacılarımızın geleceğin neler getirebileceğini düşünmekten daha fazlasını yapmasını istiyoruz. Başarılı girişimciler haline gelmelerini de istiyoruz. Renningen, Bosch'un kendi Stanford'udur” dedi.  Açılış töreninde konuşan Almanya Başbakanı Angela Merkel, araştırma kampüsü ile Bosch'un standartları yeniden belirlediğini söyledi. Uygulamalı, endüstriyel araştırmanın önemini vurgulayan Merkel, “Burada başardığınız şey yalnızca araştırma lokasyonlarının ağ kurulumu değil, aynı zamanda bilimsel öğretilerin de ağ kurulumudur.Bu gibi bir kampüs, büyük resmi görebilmeyi  kolaylaştıracak” dedi.

AR-GE'YE 5 MİLYAR EURO            

Sloganı 'Bir arada milyonlarca fikir'  olan araştırma kampüsü, Bosch'un global araştırma ve geliştirme ağının merkezi olacak. Bin 700 çalışana sahip kampüste, 400 laboratuar bulunuyor. Bosch'un Ar-Ge faaliyetlerinin temelinde dünya genelinde yaklaşık olarak 45.700 araştırmacı ve mühendis bulunuyor. Geçen yıl 5 milyar Euro'luk bir Ar-Ge harcaması gerçekleştiren şirket, her iş günü 18 patent başvurusu gerçekleştirerek önemli bir başarıya imza attı.