Beşir Atalay: ‘Başçı’yı başarılı buluyorum’

Erdoğan'ın sert biçimde yüklendiği Merkez Bankası Başkanına, Ali Babacan'dan sonra Erdoğan'ın ''Hocam'' dediği Beşir Atalay da sahip çıktı

Beşir Atalay: ‘Başçı’yı başarılı buluyorum’

ANKARA/SÖZCÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sert biçimde yüklendiği Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’ya, Başbakan yardımcısı Ali Babacan’dan sonra Erdoğan’ın ”Hocam” dediği AKP Genel Başkan yardımcısı ve parti sözcüsü Beşir Atalay da sahip çıktı.

Atalay ”Ben Merkez Bankası başkanımızı, başkan olmadan çok önce akademik hayattan tanırım. Kendisine çok güvenirim. Çok başarılı bir Merkez Bankası Başkanlığı yapıyor diye görüyorum.” dedi. Önceki gün de G-20 toplantısına katılan Ali Babacan Başçı için ”Merkez Bankası'nda gayet yetkin bir ekibimiz var, ekibimize güveniyoruz. Doğru zamanda doğru kararlar aldıklarına inanıyoruz.” demişti.

Babacan'dan Merkez Bankası cevabıBabacan’dan Merkez Bankası cevabı

”EY MERKEZ BANKASI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise faiz politikası nedeniyle Başçı’ya sık sık yükleniyor. Erdoğan son açıklamasında ” Bizim Merkez Bankamız hala olduğu yerde. Faizleri düşürmüyor, yahu neyi bekliyorsun. Ey Merkez Bankası daha neyi bekliyorsun? Şimdi diyebilirler Merkez Bankası bağımsızdır, bende bağımsızım. Cumhurun sesi olarak bunu söylemek durumundayım, gerekirse çağırıp bunu oturup konuşacağız. Bu iş böyle yürümez” demişti.

Erdem Başçı lojmanı boşalttıErdem Başçı lojmanı boşalttı

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...