Sözcü Plus Giriş

Carrefoursa, o zinciri satın aldı

Carrefoursa Antalya Market tarafından işletilen 1'e1 süpermarket mağazasının 29 adedi için toplam 31.5 milyon lira artı KDV bedelle devralmak için sözleşme

Güncellenme: 18:03, 13/03/2015
Carrefoursa, o zinciri satın aldı

Carrefoursa’dan KAP’a yapılan açıklamada, Rekabet Kurulu onayı sonrası devir işlemlerinin gerçekleşeceği belirtildi.

29 mağazanın CarrefourSA tarafından devralınmasını değerlendiren CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane, vites büyütme yılı olarak belirledikleri 2015 yılında ciro ve kârlılık adına büyümek istediklerini ifade etti.

Nane, bu doğrultuda da yılın ikinci satın almasına imza attıklarını belirterek; “Bugüne kadar sektörün satın alma veya birleşmelere açık olduğunu dile getirmiştik. Bu doğrultuda da ikinci satın alma hamlemizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. CarrefourSA olarak gelecek aylarda da karşımıza çıkabilecek uygun fırsatları değerlendirebiliriz. Burada önemli olan atılacak adımların markaya olacak katkısıdır. Müşterilerimiz için yakın, keyifli, güvenilir ve değer yaratan alışverişin adresi olmayı hedefliyoruz. CarrefourSA bünyesine katılan 29 yeni marketle bu hedefimize ve organize perakende sektöründe hak ettiğimiz konuma doğru bir adım daha yaklaştık. İnanıyoruz ki yatırımlarımız doğrultusunda tüketicilerimizin aklına gelen ilk marka olacağız.” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:18:01,