Reklamsız Sözcü

Fahiş zamma büyük tepki!

Müze ve ören yerlerine yapılan yaklaşık 400 zamma tepkiler sürüyor. Pamukkale Turizm Derneği Başkanı zam değil, indirim istedi.

android-time 17:00
Fahiş zamma büyük tepki!
Müze ve ören yerlerine yapılan yaklaşık 400 zamma tepkiler sürüyor. Pamukkale Turizm Derneği Başkanı zam değil, indirim istedi.

Rusya kriziyle birlikte turizm sektörü ciddi darbe alırken, müze ve ören yerlerine yapılan zam tepki çekmeye devam ediyor.

Foto: DHA

Denizli Turistik Otel ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen'in “Turizm sektörünün olumsuzluklar yaşadığı bir dönemde bu zamları anlamak mümkün değil” açıklamasının ardından bir açıklamada Pamukkale Turizm Derneği Başkanı Oysal Aslan'dan geldi.

Aslan,  bölgelerinde otel ve diğer turizm işletmeleri fiyatlarını düşürmesine rağmen Pamukkale Hierapolis ören yeri giriş ücretinin, yüzde 40 arttırılarak 25’ten 35 liraya çıkarılmasına tepki gösterdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM)’nün yaptığı bu zammın, Pamukkale'ye gelecek ziyaretçi sayısını ciddi oranda azaltacağı kanaatinde olduklarını ifade eden Aslan, “Bölgemizdeki turizm işletmeleri, bölgemize turist gelişini arttırmak için birçok fuarlara giderken, özellikle Ekonomi Bakanlığı teşvikler verirken ne tezattır ki Kültür ve Turizm Bakanlığımız, ören yeri giriş fiyatlarını neye göre arttırmıştır, bir anlam verilememiştir” dedi.

Dernek yönetim kurulu olarak, Pamukkale Hierapolis ören yeri giriş ücretlerinde artış değil, hattâ indirime gidilmesini talep ettiklerini belirten Aslan, “Bakanlığımız sayfasında da görüldüğü üzere DÖSİMM, örneğin Mevlana Müzesi’ni ücretsiz yapabildiğine göre Pamukkale Hierapolis ören yeri giriş fiyatlarında indirim yapabilir inancındayız” diye konuştu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more