Sözcü Plus Giriş

ANKARA

CHP’nin seçimdeki en önemli vaatleri arasında yeralan “Emekliye 2 maaş ikramiye” ile ilgili yasa teklifi TBMM Başkanlığına verildi. CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, emekliye Ramazan ve Kurban bayramlarında olmak üzere yılda iki maaş ikramiye verilmesini öneren teklif hazırladı.

CHP'li Tüm, kanun teklifinde, emeklilerin sosyal devlet ilkesi gereği yaşam koşullarının iyileştirilmesi gerekliliğini vurguladı.  Tüm, teklifinin gerekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“Emeklilerimiz yaşamı boyunca çalışan, üreten, alın teri döken, ülkenin kalkınmasına katkı sunan, vergi veren, prim ödeyen ve bu emeğin karşılığını hak ettiği biçimiyle alması gereken yurttaşlarımızdır. Fakat ülkemizde emekliler düşük maaşlar sebebiyle yaşamlarını sıkıntı içinde geçirmektedir. Emeklilerimizin maddi koşullarının iyileştirilmesi ve yaşamlarını kolaylaştırıcı düzenlemelerin uygulamaya konulması, anayasal güvence altına alınmış olan sosyal devlet ilkesinin bir gereğidir. Sosyal devlet ilkesi gereği emeklilik, yıllarca çalışmış insanlar için seyahat etme, sosyal ve kültürel aktivitelerde bulunma, sağlık haklarından en iyi şekilde yararlanma dönemi olmalıdır.''

Yaşa takılanlara emeklilik müjdesi

Yaşa takılanlara emeklilik müjdesi

Yayınlanma Tarihi:12:36,