Sözcü Plus Giriş

Sayısal Loto çekildi! İşte 14 Mart 2015 Sayısal Loto sonuçları

Sayısal Loto çekildi. Sayısal Loto 14 Mart sonuçlarına göre 5 milyon liralık büyük ikramiye altı bilen bir kişiye çıktı. İşte Sayısal loto sonuçları ...

Güncellenme: 21:52, 14/03/2015
Sayısal Loto çekildi! İşte 14 Mart 2015 Sayısal Loto sonuçları

Sayısal Loto çekildi. Sayısal Loto 14 Mart çekilişinde 5 milyon liralık büyük ikramiyeyi İstanbul/Fatih’den altı bilen bir kişi kazandı. Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Sayısal Loto için çekilişi günü. Sayısal Lotoda büyük ikramiyenin devirlerle birlikte 5 milyon lira olması bekleniyordu. Sayısal Loto oynayanların heyecanla bekledikleri Sayısal Loto 14 Mart sonuçları belli oldu. Sayısal Loto sonuçları haberimizde. Sayısal Loto sonuçlarına aşağıdaki linkten anında ulaşabilirsiniz.

SAYISAL LOTO SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

 SAYISAL LOTO 14 MART SONUÇLARI

Sayısal Loto’da 957. hafta çekilişinde kazandıran numaralar  7 – 8 – 19 – 24 – 29 ve 41 olarak belirlendi.

Sayısal Loto çekilişinde 6 bilen bir kişi 5 milyon 218 bin 414 lira seksen beş kuruş ikramiye kazandı.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre; bu haftaki çekilişte 5 bilen 195 kişi, 4 bin 100’er lira, 4 bilen 12 bin 430 kişi, 48 lira ellişer kuruş, 3 bilen 230 bin 704 kişi, 7 lira outz beşer kuruş ikramiye alacak.

Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan açıklamada Sayısal Loto 14 Mart çekilişinde altı bilen bir kişinin kuponunu İstanbul/Fatih’den yatırdığı öğrenildi.

SAYISAL LOTONUN ÖZELLİKLERİ

Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Sayısal Loto, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca ” oyun ” olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır.” olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

Yayınlanma Tarihi:21:03,