Sözcü Plus Giriş

Sayısal Loto çekildi! İşte Sayısal Loto 16.05.2015 çekilişi sonuçları

Sayısal Loto çekildi. Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Sayısal Loto'da 3 milyon lirayı kazandıran şanslı numaralar belli oldu.

Güncellenme: 22:15, 16/05/2015
Sayısal Loto çekildi! İşte Sayısal Loto 16.05.2015 çekilişi sonuçları

Sayısal Loto çekildi. Geçen hafta devir eden Sayısal Loto’da büyük ikramiyeyi altı bilen bir kişi kazandı. Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan açıklamaya göre Sayısal Loto 16 Mayıs 2015 çekilişinde İstanbul’dan bir talihli altı bilip 3 milyon 70 bin 795 lira elli beş kuruş ikramiyenin sahibi oldu. İşte Sayısal Loto sonuçları, 966. haftanın kazandıran numaraları ve ikramiye miktarları…

SAYISAL LOTO SONUÇLARI

Sayısal Loto’da, 965. hafta çekilişinde kazandıran numaralar 4, 18, 20, 28, 34 ve 36 olarak belirlendi.

Sayısal Loto çekilişinde 6 bilen bir kişi 3 milyon 70 bin 795 lira 55 kuruş ikramiyeyi kazandı. Milli Piyango İdaresi, Sayısal Loto’da altı bilen kişinin kuponunu İstanbul/ Zeytinburnu’daki bir bayiden yatırdığını bildirdi.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 196 kişi 3 bin 456 lira altmış beşer kuruş, 4 bilen 10 bin 245 kişi 49 lira seksen beşer kuruş, 3 bilen 188 bin 909 kişi 7 lira altmışar kuruş ikramiye alacak.

Çekilişte, 5 milyon 386 bin 291 lira 5 kuruş ikramiye dağıtıldı.

Hasılattan KDV olarak 1 milyon 530 bin 180 lira 46 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 855 bin 303 lira 75 kuruş kamuya aktarılacak.

SAYISAL LOTO NEDİR, NASIL OYNANIR, KURALLARI NELERDİR?

Sayısal Loto, Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca ” oyun ” olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Sayısal Loto çekilişleri, özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

Sayısal Loto’da ikramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

SAYISAL LOTO’DA DEVİR KURALI

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır.” olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

  • (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
  • (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
  • (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.