En erken sayılacak sandık!

İlk kez köy sandığının kurulduğu Yakıtlı Köyü'nde bir tek oyu komşu köyün Muhtarı Mehmet Alcu kullandı.

En erken sayılacak sandık!

 

En erken oy tasnifinin yapılacağı sandıklardan biri de Yolveren Köyü’nün 2223 nolu sandığı olacak. Muhtar Mehmet Alcu, güvenlik nedeniyle oy kullanacakları sandığın Yakıtlı Köyü’ne alınması üzerine burada tek başına oy kullandı.

Batman’ın merkeze bağlı ve Ezidilerin yaşadığı  Yolveren Köyü muhtarlığını 6 dönemdir sürdüren 76 yaşındaki Mehmet Alcu, ilk kez köy sandığının kurulduğu komşu Yakıtlı Köyü’nün tek seçmeni oldu.

Batman merkeze 10 kilometre uzaklıkta bulunan Yolveren Köyü’nde gözüken 16 seçmenden 14’ünün Almanya’da yaşadığını belirten Muhtar Mehmet Alcu, “Eşim Hame 75 yaşında ama hastanede. Tek kişi olarak oy kullanacak seçmen benim. Güvenlik nedeniyle sandığımız Yakıtlı Köyü’ne alındı. Yıllar sonra ilk kez köyümün dışında oy kullanıyorum. Sabah erken saatlerinde komşu köy Yakıtlı’ya gidip oyumu kullandım, memleketimize hayırlı olsun” dedi.

TEK OYLU SANDIK AKŞAM SAATİNİ BEKLEYECEK!

Yolveren Köyü’nün 2223 nolu sandık başına Atilla Can, 16 seçmenden 14’nün Almanya’da olduğunu belirterek şöyle konuştu;

“Muhtarın eşi rahatsız. Oy kullanacak tek seçmen de muhtar. O da erken saatlerde Yakıtlı’da oy kullandıktan sonra köyüne döndü. Buna rağmen akşam saatlerine kadar sandıkta bekleyeceğiz. En erken oy tasnifinin yapılacağı sandıktan biri Yolveren Köyü’nün 2223 nolu sandığı olacaktır.”

Jandarma ekiplerinin, güvenlik önlemi aldığı sandıklara, Yakıtlı Köyü’ndeki seçmenler erken saatlerde oyunu kullandı. DHA

Loading...