HKP Başkanı Nurullah Ankut’a “kedi davası”!

TRT'de yayınlanan seçim propagandasında yaptığı konuşmayla büyük ilgi çeken komünist başkan Nurullah Ankut, yine hayvan sevgisi nedeniyle mahkemelik oldu.

HKP Başkanı Nurullah Ankut’a “kedi davası”!

Oda TV’nin haberine göre kedilere ve sokak hayvanlarına baktığı için, durumdan rahatsız olan bazı komşuları tarafından şikayet edilen Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Başkanı Nurullah Ankut ve emekli öğretmen olan eşi Hacer Ankut hakkında açılan davalardan biri daha görüldü. Bu Ankut’un üçüncü kedi davasıydı!

İstanbul Anadolu 58. Asliye Ceza Mahkemesinde bugün görülen ve iki tanığın dinlendiği davada bu kez eşinden ayrı olarak sadece Nurullah Ankut yargılandı. Dava, 22 Ekim 2015’e ertelendi.

Üçüncü “kedi davası”nda Nurullah Ankut ve eşi birlikte yargılanıyor. Nurullah Ankut’un avukatları, bu davaya bakan hâkim hakkında, “ikinci davada yalan tanık beyanlarına dayanarak ceza verdiği”ni öne sürerek reddi hâkim talebinde bulunmuştu. Ancak talep kabul edilmedi.

 

Sokak köpeğinin içinizi burkacak günü

Sokak köpeğinin içinizi burkacak günü

“Kurtuluş Partili Hukukçılar” tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada “Bu davanın şikâyetçileri ikinci davada Genel Başkanımız ve eşi aleyhinde yalan tanıklık yapan komşularıdır. Bu dava Hacer Ablamıza hakaret eden bu komşular hakkında yapılan şikâyet üzerine açılmış bir dava olmasına rağmen ne hikmetse Genel Başkanımız ve eşi bu davada da aynı zamanda suçlanan konumundadırlar. Hem de tehdit ve hakarete uğrayan şikâyetçi Hacer Ablamız, bu şikayetini tanık ifadesiyle kanıtladığı, şikayet olunanların hiçbir delil sunamadığı, yer ve tarih gösteremediği soyut atfı cürümlerine dayanılarak en ağır ithamla yargılanmaktadır bu davada da.” denildi.

 

Yavru koalanın annesine desteği

Yavru koalanın annesine desteği

 

BELEDİYE BAŞKANININ YANINDA ÇALIŞAN BİRİ YÖNLENDİRİYOR

Açılan davaların ilkinin şikâyetçisi ve sonraki davalarda da şikayetçi olan diğer komşuları yönlendiren kişinin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakın bir belediye başkanının yanında çalıştığının belirtildiği açıklamada  “Bunların hayvan, bitki, doğa düşmanı olmaları daha doğrusu kişisel çıkardan başka hiçbir şey düşünmeyen Tefeci-Bezirgân sınıf yapılarından gelir. Şanlı Gezi İsyanı'mız da bunların hayvan, bitki, doğa düşmanlıklarına bir tepki olarak patlamadı mı zaten?

Yüreği insan, hayvan, doğa, ağaç sevgisiyle dolu Genel Başkanımız ve eşinin yargılandığı bu davalar Tayyipgiller'in elinde Yargının geldiği içler acısı durumu da sergilemektedir.

Ne yaparlarsa yapsınlar! Tayyipgiller'in mahkemeleri ne kararlar verirse versin, eninde sonunda kazanan, yenen biz olacağız, insanlık olacak, insanseverlik, hayvanseverlik, ağaçseverlik, doğaseverlik olacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

 

Finlandiya at gübresinden enerji üretecek

Finlandiya at gübresinden enerji üretecek

NE OLMUŞTU?

Daha önce iki “kedi davası” daha görüldü.

Olay Ankut ailesinin yiyecek ve su verdiği sokak kedilerine kötü davranan komşularına Nurullah Ankut’un müdahale etmesi ile başladı. Yaşanan tartışmalar sonucu konu mahkemelik oldu.

Yargılama sonucu Nisan 2012’de Nurullah Ankut beraat etti. Ancak olaylar yine dinmedi.

İddiaya göre Albayrak’a, tartıştığı komşuları sürekli sözlü tacizde bulundu ve boş arsalara kuşlar ve köpekler için koyduğu yem kaplarını dağıttı.

Bunun üzerine taraflar arasında yeniden başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Konu yine mahkemeye taşındı.

Anadolu 24. Asliye Ceza’da sürdürülen yargılamada HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut ve eşi için, iddianamede yer alan haneye tecavüz, darp, tehdit ve hakaret suçlarının alt sınırından cezalandırılarak, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi. Ankut’un komşuları için de aynı cezalar verildi.

 

Loading...