Sözcü Plus Giriş

Şefkat Çetin’den AŞTİ’ye ziyaret

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara milletvekili adayı Şefkat Çetin yemekte partililerle buluştu.

Güncellenme: 11:54, 14/05/2015
Şefkat Çetin’den AŞTİ’ye ziyaret

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara milletvekili adayı Şefkat Çetin ile MHP Ankara 2. Bölge milletvekili adayları Keçiören İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği yemekte Keçiören'de görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.

Yoğun katılımın olduğu toplantıda Milliyetçi Hareket Partisi'nin iktidarı için dualar edildi. Çıkarılan Torba Kanunla beraber yetkileri ellerinden alınan muhtarlar, seçimle elde ettikleri haklarının AKP Hükümetince ellerinden alınmasından dert yakındılar.
7 Haziran seçimlerinde Türkiye'nin üniter yapısının korunması ve etnik tuzakların önüne geçebilmek için Milliyetçi Hareket Partisi iktidarının hayati önem taşıdığını söyleyen Genel

Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin yaptığı açıklamada:
“Bizler bin yıllık vatan coğrafyasında beraber yaşamayı becerebilmiş, Osmanlı'nın küllerinden yeniden var ettiğimiz vatan topraklarının bölme girişimlerine, yol verecek bir siyasi kurum değiliz. AKP Hükümetleri döneminde yıkıcı saldırılara uğrayan ülkemiz, bugün de federatif başkanlık sistemi sevdasıyla 36 parçaya bölünmeye çalışılmaktadır” dedi.

Sık sık alkışlarla bölünen konuşmada Şefkat Çetin sözlerini şöyle sürdürdü:
“3 dönemdir iktidarda bulunan AKP; insanlarımızın manevi değerlerini koruyacağını vaat ederek oy aldı. Bu iktidar tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacağını ifade ederek oy aldı. Fakir fukaranın, garip gurabanın hakkını savunacağını söyleyerek oy aldı. Bu iktidar ekonomik gelişmişlik sağlayarak bizden sonraki nesillerin geleceğini teminat altına alacağını beyan ederek oy aldı. Ama bu iktidar bizlere fakirlik, bölünme, diplomaside yalnızlık ve dini değerlerimizle alay eden kabine üyeleri verdi. Bu iktidar yapacağım dediğini yapmayarak, problem oluşturarak, suçlu arayarak, vatandaşlarımıza korku, mutsuzluk ve umutsuz yarınlar verdi. Bu oyunu yalnızca Milliyetçi Hareket Partisi iktidarı bozar.”

Uluslararası platformda basiretsiz dış politikalarıyla emperyalist güçlerin oyuncağı haline gelen AKP'nin Türkiye'yi yalnızlığa sürüklediğini söyleyen Çetin konuşmasında;
“Vatanımızın, milletimizin şerefini, namusunu, güvenliğini sağlayan Türk Silahlı Kuvvetlerinin itibarsızlaştırılmasına neden olan AKP Hükümetleri döneminde, göreve getirecek komutan, uçaklarımızı kullanacak pilot bırakmayarak ulusal güvenliğimiz açısından tehdide zemin oluşturmuştur. Artık mızrak çuvala sığmamaktadır. Çözümün, birliğin ve ekonomik kalkınmanın tek adresi MHP'dir” dedi.

MUHTARLARDAN TEPKİ
Toplantıda söz alan muhtarlar, 90 yıllık Türkiye Cumhuriyeti devletinin başkenti olan Ankara'nın en önemli kurumlarının İstanbul'a taşınmasından duydukları rahatsızlığı dile getirirken Türkiye'nin eksen kayması yaşadığını belirttiler. Üniter devlete en büyük saldırılardan birinin Ankara'nın içinin boşaltılarak değersizleştirilmeye çalışılması olduğunu söyleyen muhtarlar, MHP milletvekili adaylarından Ankara'ya sahip çıkmalarını istediler. Toplantının sonunda söz alan muhtarlar “tercihimiz MHP'dir” dediler.

AŞTİ ESNAFINA ZİYARET
Muhtarlar ile yapılan toplantı öncesinde seçim çalışma programı dâhilinde AŞTİ esnafına ziyaretlerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin ve milletvekili adayları esnafın sorunlarını dinledi. Birebir temasların yapıldığı ziyarette AŞTİ çalışanları, terminalin yerinin değiştirilerek emeklerinin, AKP Hükümetinin rant ekonomisine kurban edilmemesini istediler. Günlük yüzbinlerce kişinin uğrak noktası olan ve Türkiye'nin nabzının en iyi tutulduğu yer olarak nitelenen AŞTİ'deki esnaf, vatandaşın iktidarda taze kan görmek istediğini söyledi. MHP milletvekili adaylarına yoğun ilgi gösteren esnaf, Milliyetçi Hareket Partisi'nden iktidar istedi.