Sözcü Plus Giriş

10 Ekim için anma günü teklifi

CHP Erzincan milletvekili Erdoğan Özyalçın, 10 Ekim tarihinin ‘’Emek, Demokrasi ve Barış Şehitlerini Anma Günü” olarak ilan edilmesini istedi.

Güncellenme: 15:30, 12/10/2015
10 Ekim için anma günü teklifi

Foto: CHP

ANKARA-SÖZCÜ

CHP Erzincan milletvekili Erdoğan Özyalçın, 10 Ekim tarihinin kamu görevlilerinin de anmalara katılabilmeleri amacıyla resmi tatil ilan edilerek, ‘'Emek, Demokrasi ve Barış Şehitlerini Anma Günü” olarak ilan edilmesini istedi.

Özyalçın TBMM'ye sunduğu yasa teklifinin gerekçesinde ‘' 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara'da Emek, Demokrasi ve Barış için bir araya gelen yurttaşlarımıza yönelik tarihin en kanlı terör saldırılarından biri yaşanmış ve çok sayıda yurttaşımız yaşamını yitirmiştir'' dedi. Gerekçede daha sonra şöyle denildi:

Ankara'da okullar tatil mi? Resmi açıklama geldi (12-13 Temmuz)

Ankara’da okullar tatil mi? Resmi açıklama geldi (12-13 Temmuz)

'Tarihe “Kanlı Cumartesi” olarak geçecek bu saldırının hedefinde, ülkede huzur, demokrasi, adalet isteyen milyonlar olduğu açıktır. Türkiye'yi derin kedere boğan bu saldırı ve katliamların yaralarını sarmak için, Cumhuriyet tarihimizin en karanlık ve en ağır saldırısının gerçekleştiği 10 Ekim tarihinde toplumda ulusal yas ilanı ve yaşananları unutturmamak, hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımızı anmak adına tüm demokrasi, emek ve barış şehitlerimize şükran ifadesi olarak ‘Anma Günü' düzenlenmesi amaçlanmıştır''

Almanya'dan Türkiye'ye gidecek vatandaşlarına uyarı

Almanya’dan Türkiye’ye gidecek vatandaşlarına uyarı

 

Yayınlanma Tarihi:12:25,