750 incir ağacını kesilmekten kurtardı!

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 750 tane incir ağacın kesilmesine karşı çıkarak ağaçları kurtardı.

750 incir ağacını kesilmekten kurtardı!

Gökmen ULU / SÖZCÜ
Başkan Çerçioğlu, “Bugün incir ağaçlarımızı kurtardık. CHP'li meclis üyelerimiz ile birlikte bugüne kadar aldığımız en önemli kararlardan birisidir. Ağaçların siyaseti olmaz. Biz Aydınlı’yız” dedi.

RES için bin ağaç mı kesilecek?RES için bin ağaç mı kesilecek?

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı şubat ayı ikinci oturumunda AKP ve MHP meclis üyelerinin “ağaçları keselim sanayi kuruluşu yapalım” önerisine Başkan Çerçioğlu karşı çıktı. Çerçioğlu, “Bugün maalesef mecliste üzücü bir konu yaşandı. 1. Sınıf tarım arazisi üzerine sanayi tesisi kurmak istiyorlar. Aydın'da yatırım yapmak isteyen tüm sanayicilere her türlü desteğe hazırız. Bu zamana kadar da desteği gösterdik. Ama 1. Sınıf tarım arazilerinde, incir, zeytin hangi ağaç olursa olsun, bunları kesip fabrika kurulmasına izin vermem.! 750 tane incir ağacının kesilmesi ve oraya fabrika kurulması kadar anlamsız bir şey olamaz. İstenen yerin hemen 4 kilometre ilerisinde Ortaklar Organize Sanayi Bölgesi var. Fabrikayı isteyen gidip oraya kursun!. Ne istiyorsunuz 750 tane ağaçtan.! MHP ve AKP'li arkadaşlarımız maalesef “buradaki ağaçları keselim sanayi tesis kuralım” dediler.

Mahkeme Urla kararını verdiMahkeme Urla kararını verdi

 

Olmayacak bir şey bu. Buna asla izin vermem. Bugün incir ağaçlarımızı kurtardık.Bu bugüne kadar aldığımız en önemli kararlardan biridir. Ağaçların siyaseti olmaz. Aydın denince akla incir gelir. Kim gelip “750 tane incir ağacını kesip sanayi kuruluşu kuracağız” derse, hangi partiden olursa olsun oyum “hayır” olacaktır. Biz Aydınlıyız. Bu yüzden ağaçları kurtaran tüm meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

'Bir kuru dalını kırmaya kıyamazdık'‘Bir kuru dalını kırmaya kıyamazdık’

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...