Sözcü Plus Giriş

Foto: DHA

Karabük’ün Yenice İlçesi’nde partisinin ilçe başkanlığını ziyaret eden Şahin, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, insanlığın en büyük düşmanlarından birisinin terör olduğunu vurguladı. Türkiye’nin uzun süredir terörle mücadele ettiğini ve bir tek terör örgütü olmadığını belirten Şahin, “Bu terör örgütleri, ülkede kaos ve kargaşa çıkartıyor. Kamu düzenini bozmaya çalışarak vatandaşların geleceğe güvenle bakmasına engel olmaya çalışıyorlar. Seçimlerden önce bazı terör örgütleri, belki de vatandaşların siyasi kanaatlerine etki yapmak amacıyla bu tür eylemleri çokça düzenliyorlar” dedi.

Terörle mücadelenin kolay olmadığını, çünkü terörün ne zaman, nerede, ne yapacağının daha önceden kestirilemediğini belirten Şahin, şöyle dedi:

“Bunun için güvenlik güçlerimiz, istihbaratımız elinden geldiği kadar tabii ki dikkatli olmaya çalışıyor. Bazen gözden kaçan, dikkatten kaçan bir terör eylemi de oluyor. Bütün bunlar bizim devlet olarak, güvenlik güçlerimizin daha dikkatli olmaları sonucunu doğurur. Bu tür eylemler olmadan önce istihbaratını yaparak önlemek, emniyetimizin, güvenlik güçlerimizin en başta gelen görevidir. Ankara’da meydana gelen eylem de değerlendirilecek. Bir yürüyüş yapılırken çevrede de çok ciddi aramaların yapılması, bu tür eylemlerin meydana gelmemesiyle ilgili tedbirlerin alınması icabet ederdi. Bu tedbirler alınmış mı alınmamış mı? Olayın bir de bu yönünün araştırılması gerekir. Bir, bu eylemi kimler hangi amaçla yapmıştır, iki bu eylemin meydana gelmemesiyle ilgili güvenlik güçlerimiz üzerlerine düşen görevi yapmış mıdır? İki hususun çok ciddi araştırılması gerekir.”

Bundan sonra bu tür eylemlerin meydana gelmemesi için alınması gereken tedbirlerin hükümet ve güvenlik güçleri nezdinde detaylarıyla ele alınacağıni belirten Şahin, “Biz 1 Kasım seçimlerini huzur ve barış içinde geçirmek istiyoruz. Ama terör örgütü buna engel olmaya çalışıyor. Ancak biz vatandaşımızın sağduyusuna inanıyoruz. 1 Kasım seçimlerini daha önceki seçimler gibi her türlü şaibeden uzak inşallah geçireceğiz, geçirmek zorundayız” diye konuştu.

AKP’DEN BAŞKA TEK BAŞINA İKTİDAR ŞANSI OLAN PARTİ YOK
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Karabük’ün Yenice ilçesindeki bir restoranda sabah saatlerinde muhtarlarla bir araya geldi. AKP’den başka tek başına iktidara gelme ihtimali olan bir parti olmadığını belirten Şahin, “İnsafla düşünelim. Geçmişte şu ya da bu partiye oy vermiş arkadaşlar da olabilir aramızda. Herkesin siyasi tercihi kendisinedir. O halde duygularla değil, akılla hareket edeceğiz 1 Kasım seçimlerinde. Yeniden bir koalisyon çıkarsa önümüzdeki yıl tekrar seçim ihtimalleri konuşuluyor. Sandıkta oylarımızla bütün bu planları bozacak bir irade ortaya koyalım. Bu seçim böyle bir iradeyi ortaya koyacağımız bir seçim.” dedi.

“TERÖRLE İŞ BİRLİĞİ YAPIYORLAR”
HDP’nin terörle arasına mesafe koymadığını, lanetlemediğini ve Kandil'den talimat alarak particilik yaptıklarını ifade eden Şahin, şöyle konuştu:

“Terörden talimat alıyorlar. Kandil’den talimat alıyorlar. Terörle işbirliği yapıyorlar. Sayın Demirtaş, ‘terörist cenazelerini bir milletvekili katılmazsa HDP’den partiden onu atarım’ demiş. Bu terörle işbirliği yaptıklarının en çarpıcı tespitidir. ‘Biz başkayız, terör başka’ diyor ya, terörist cenazesine HDP’li bir milletvekili katılmazsa partiden atacaklarmış. Sen terör partisi oldun. O yüzden onu saymıyorum, bir tarafa koyuyorum.”

Yayınlanma Tarihi:23:33,