Sözcü Plus Giriş

AKP’den milletvekili olması için bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan davet alan 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün buna sıcak bakmadığı öğrenildi.Abdullah Gül’e en yakın gazeteciler arasında gösterilen Hürriyet yazarı Taha Akyol bugünkü köşesinde çarpıcı bilgelere yer verdi. Akyol; Gül’ün 2015 seçimlerinde milletvekilliği için aday olmayacağını yazdı.

İşte Akyol’un köşesine taşıdığı Gül kulisleri…

Gül'ün Cumhurbaşkanlığı döneminde “kapısı herkese açık, birleştirici” bir görev yaptıktan sonra bundan sonraki dönemde kendisine farklı bir kulvar çizmek istediği anlaşılıyor. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bu imajıyla ulusal ve uluslararası platformlarda gerektiğinde görüşmeler yapan, görüş açıklayan, sivil nitelikli toplantılar düzenleyen bir devlet adamı olarak çalışmalarını sürdürmeyi tasarlıyor.

Çankaya Köşkü'nden  ayrıldıktan sonra Cumhurbaşkanlığı'na ait İstanbul Tarabya'daki Huber Köşkü'ne yerleşen Gül'ün buradan kendi evine taşınmak üzere olduğu öğrenildi. Gül'ün yakın çevresi, “Taşınmanın belki bir kaç güne kadar tamamlanacağını” söyledi. Gül, taşınma işlemi tamamlandıktan sonra çalışmalarını yeni ofisinde sürdürecek.

Yayınlanma Tarihi:07:57,