Abdullah Öcalan operasyonu!

Önce AKP kalemleri kamuoyunu hazırladı ardından İmralı-Ankara-Kandil üçgeninde görüşmeler hızlandı.

Abdullah Öcalan operasyonu!

Ankara-İmralı-Kandil üçgeninde son günlerde hareketlilik arttı. Önce DTK Eş Başkanı ve İmralı Heyeti üyesi Hatip Dicle “Nevruz’da sürpriz var” açıklamasında bulundu ardından AKP hükümetinin açılımdan sorumlu ismi Yalçın Akdoğan HDP heyeti ile biraraya geldi. Bu görüşmenin ardından AKP gazetecisi Nagehan Alçı “Seçimden sonra Abdullah Öcalan çıkabilir” diye kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Son olarak ise bugün HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Kandil görüşmelerinin ‘çantacısı’ İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder Kandil’e gitti.

İşte son bir hafta içinde yaşananlar;

HATİP DİCLE: NEVRUZ’DA ÖNEMLİ BİR AÇIKLAMA YAPILACAK

DTK Eş Başkanı ve İmralı Heyeti üyesi Hatip Dicle hafta başında yaptığı açıklamada “Çözüm süreciyle ilgili Nevruz da önemli bir mesajın açıklanmasına yönelik bir çaba var. Yetişir yetişmez bilemeyiz. Bu görüşmelerin seyrine bağlıdır. Kandil ve hükümet ile görüştükten sonra umarım ortak bir açıklama en kısa sürede yapılır” dedi.

“Abdullah Öcalan’ı bırakacaklar mı?”

YALÇIN AKDOĞAN İLE ‘AÇILIMI’ GÖRÜŞTÜLER

Dicle’nin bu açıklamasının ardından Ankara yine bir ilginç zirveye tanıklık etti. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile görüştü.

Akdoğan: Öcalan'dan daha ileri bir çağrı bekliyoruzAkdoğan: Öcalan’dan daha ileri bir çağrı bekliyoruz

Meclis’teki AKP Grup Başkanlığı’nda gerçekleşen görüşmede AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal da hazır bulundu. Başbakan Yardımcısı Akdoğan, görüşmenin ardından gazetecilerin, “İç Güvenlik Paketi haftaya gelecek mi?” sorusu üzerine, “İç Güvenlik Paketi gelecek” dedi. Önder, görüşmenin ardından gazetecilerin soruları üzerine, çözüm süreci ve İç Güvenlik Paketi ile ilgili görüşlerini Akdoğan ve Ünal ile paylaştığını belirtti. Önder, görüşmelerin devam edeceğini söyledi.

NAGEHAN ALÇI: ÖCALAN SERBEST KALABİLİR

Ankara’da bu gelişmelerin ardından akşam saatlerinde AKP’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Nagehan Alçı NTV ekranlarında adeta ‘kamuoyunu hazırlayan’ bir üslupla “Öcalan seçimlerden sonra serbest kalabilir” dedi.

Nagehan Alçı'dan şok Öcalan kehaneti!Nagehan Alçı’dan şok Öcalan kehaneti!

KANDİL’E ZİYARET

Tüm bu gelişmelerin ardından bugün HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder Kandil’e gitti. İkili, bölücü örgüt PKK’nın üst düzey isimleriyle biraraya gelip zafer pozu verdiler.

Bölücülerin bazıları yakalarına üzerinde Öcalan ile PKK paçavrasının rozetini taktıları görüldü.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...