Reklamsız Sözcü

Adana`ya şehit ateşi düştü (2)

Adana`ya şehit ateşi düştü (2)

android-time 14:02
Adana`ya şehit ateşi düştü (2)
Adana`ya şehit ateşi düştü (2)

ŞEHİT BABASI: VATAN SAĞOLSUN, DİYECEK BİRŞEY YOK

Şehit olan üvey oğlu Ufuk Fesli`nin arkasından ağıtlar yakan Ahmet İşgüzar, en son dün akşam telefonla konuştuklarını belirterek, `Ben aradım görüştüm, annesi görüştü. Sağlığından konuştuk, `İyiyim baba, operasyondan dönüyoruz, ondan cevap veremedim` dedi. İkinci bir sefer de kendisi aradı bizi. 2 dakika falan görüştük, `Oğlum işin rastgelesin, Allah yanınızda olsun` dedik kapattık. Vatan sağ olsun, diyecek bir şey yok. Ama bundan sonra, biraz daha temkinli, dikkatli olmalarını istiyoruz. Evlatlarımız bu kadar ucuz değildir. Yani bu şekilde şehit olmak doğru bir şey değil. Şehitlik ayrı bir şey ama. Nişanlıydı, 6 ay sonra düğünü yapılacaktı, evlenecekti. Hatta 15 gün önce izinden dönmüştü. `Yaz tatilinde düğün yapalım` dedik, nişanlısı okuyordu çünkü. Öyle bir karar almıştık, kısmet değilmiş` diye konuştu.

Yakınlarının yardımıyla ayakta durmaya çalışan acılı anne Meryem İşgüzar ise oğlunun arkasından ağıtlar yaktı. İlk eşinden tek çocuğu olan Ufuk`u kaybetmenin acısını yaşayan, ikinci eşinden de 4 çocuğu bulunan anne, `Oğlumu aldılar benim oğlumu. Ciğerimi aldılar. Tek evladımdı, evladımı kopardılar benden` diye feryat etti.

`DÜĞÜNÜM OLACAKTI`

Şehidin nişanlısı Dilara Alyeni ise acı haberle yıkıldı. Evlenme hayalleri kurarken şehit haberini alan nişanlısının fotoğrafını öpen Alyeni, `Beni niye bıraktın. Gelecekti, düğünüm olacaktı` diye ağıtlar yaktı. Özellikle hükümetimizden rica ediyorum, bunlara taviz vermesin. Silah depolarken onları es geçmesin. Yazık bu gençlere` dedi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Güvenlik – Türkiye-Adana – Gökhan KESKİNCİ
2015-12-25 10:26:26

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more