”AİHM’e kadar gideriz”

Eski haber kameramanı Yılmaz Koçyılmaz’ın “makul” şüphe nedeniyle gözaltına alınıp kelepçelenmesi ve hayatını kaybetmesi soruşturmalık oldu.

”AİHM’e kadar gideriz”

Kamil ELİBOL / ANKARA

Ailesi, 45 yaşındaki Koçyılmaz'ın ölümüne neden olan iki trafik polisi hakkında suç duyurusunda bulundu. Koçyılmaz ailesi iç hukuk yollarının tümünü kullanacaklarını ve sonuç alamadıkları taktirde AİHM’e kadar gideceklerini belirttiler.

'Makul şüphe' kameramanı öldürdü‘Makul şüphe’ kameramanı öldürdü

Ankara Valiliği de polis memurları hakkında idari disiplin soruşturması başlattı. Yüksek tansiyon hastası Koçyılmaz'a kelepçe takarak ölümüne sebebiyet vermekle suçlanan iki polis memuru görgü tanıklarınca da teşhis edildi.

MUKAVEMET İDDİASI

Ayaş'taki Aykur Yaş Meyve Sebze Kurutma Paketleme firmasının sahibi olan Yılmaz Koçyılmaz'ın çalışanı ve görgü tanığı Erdoğan Yıldız, kelepçeli ölümü SÖZCÜ'ye anlattı. Kar muhalefeti nedeniyle Ankara'ya gitmelerine izin vermeyen trafik polisleri ile patronu Koçyılmaz'ın tartıştığını belirten Yıldız, olayı şöyle anlattı:

“Kar yağışı etkili olmadan saat 15.00 gibi fabrikadan çıkıp Ankara'ya dönmek istedik. Ayaş'ın çıkışında ekipler araçların seyrine izin vermiyordu. Yaklaşık yarım saat yolun açılmasını bekledik. Sonra açılınca hareket ettik. 300 metre ilerde duran bir ekip geçişlere izin vermiyordu. Yılmaz abi araçtan inip ekibin yanına gitti. ‘Arabamın 4 lastiği de kışlık, zincirim de var izin verin geçeyim' dedi. Polislerden biri ‘seninle mi uğraşacağız' deyip mukavemet iddiasıyla kelepçelediler. Mukavemet asla olmadı. Yüksek tansiyon hastası olduğunu söyledi, rahatsızlandı, ilacını ben verdim. Ben müdahale ederken polisler bana yardımcı olmadığı gibi sadece seyrettiler. Tesadüfen geçen bir ambulansı durdurduk, müdahale edildi ama kurtaramadık”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...