AKP yönetimine girmişti ama!..

Erdoğan aleyhine sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta yaptığı paylaşımlarla bilinen Avukat Esenkaya daha sonra AKP İl Başkanlığı Yönetim Kurulunda yer almıştı

AKP yönetimine girmişti ama!..

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı AKP Manisa İl Başkanlığı’nın 31 Ocak’taki 5’inci Olağan İl Kongresi’nde yeni başkan seçilen Avukat Zülfikar Gürcan’ın yönetim kurulu listesinde yer alan Avukat Muzaffer Esenkaya, parti içinde tartışmalara neden oldu. Avukat Muzaffer Esenkaya’nın Manisa’da 2013 yılı Haziran ayındaki Gezi Parkı eylemleri sırasında bir fotoğrafıyla birlikte “Gezi Parkı için direniş. Manisa’dan sonra İzmir’de de direnişe destek olduk? Şimdi de şerefine Tayyip? RAKIma dokunmazsın, gücün yetmezki” paylaşımı AK Parti tabanından tepki çekti. Bunun üzerine Esenkaya, önce sosyal medya üzerindeki hesabını dondurdu. Bugün de yazılı açıklama yapan Esenkaya, istifasını duyurdu.

Gezi'de bir şehit dahaGezi’de bir şehit daha

 

Esenkaya açıklamasında şöyle dedi:

“Son yapılan Manisa AK Parti Olağan İl Kongresi’nde Zülfikar Gürcan’ın listesinden il yönetim kuruluna seçildim. Sayın Başkanımızın daveti üzerine gelmiş olduğum AK Parti’ye hizmet etmek istedim. Geçmiş hayatımda AK Parti çizgisinden uzak olmama rağmen hiçbir Gezi eylemine, direnişine iştirak etmedim. Buna rağmen gerek yerel gerek ulusal medyada hakkımda çıkan asılsız ithamlar karşısında çok derin bir üzüntü içerisindeyim. Bundan sonraki süreçte mensubu olduğum AK Parti’ye ve İl Başkanımız Zülfikar Gürcan’a zarar vermemek için ve bazı art niyetli yaklaşımların da önünü kesmek adına AK Parti’deki siyasetime yönetici olarak değil bir nefer olarak devam edeceğim. Önümüzdeki milletvekilliği seçimlerinde hiç şüphesiz herkesten daha fazla çalışıp AK Parti’nin güçlü bir şekilde tekrar iktidara gelmesi için gerekli gayreti göstereceğim.”

Tahliye taleplerine ret!Tahliye taleplerine ret!

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...