Sözcü Plus Giriş

AKP-CHP görüşmesinde 3. perde tamamlandı!

AKP ile CHP heyetleri arasında gerçekleştirilen, 7 saat 40 dakika süren Hükümet kurma süreci kapsamındaki görüşmelerin üçüncüsü tamamlandı.

Güncellenme: 00:14, 31/07/2015
AKP-CHP görüşmesinde 3. perde tamamlandı!

Ankara Palas Devlet Konukevi’nde başlayan AKP ile CHP heyetleri arasında görüşme, saat 13.20’de başladı. Görüşme 21.00 sıralarında sona erdi.

AKP-CHP görüşmesinde 3. perdede gündem ekonomi!

AKP-CHP görüşmesinde 3. perdede gündem ekonomi!

 

7 SAAT 40 DAİKKA SÜRDÜ
7 saat 40 dakika süren görüşme sonrası açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, AKP ile gerçekleştirdikleri koalisyon görüşmesine ilişkin, “Yapısal reformların gerekliliği konusunda bir anlayış birliği ortaya çıktı ve bu ifade edildi. Mali disiplin, parasal konulardaki disiplin, tüm bu dengelerin gözetilerek sosyal dengelerle, çevreyle beraber bunların korunmasının önemi ifade edildi. Tüm toplum katmanlarını kucaklayacak bir büyüme stratejisinin önemi üzerinde duruldu” dedi.

O isim yine heyette

O isim yine heyette

 

KOÇ: “ANLAYIŞ BİRLİĞİ ORTAYA ÇIKTI”
Koç, Ankara Palas Devlet Konukevi’nde AKP heyeti ile gerçekleştirdikleri koalisyon görüşmesinin ardından, basın mensuplarına açıklamada bulundu.
Şehitlere Allah’tan rahmet, ailelilerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine, Emniyet Genel Müdürlüğüne ve millete başsağlığı dileyen Koç, uzun süren bugünkü toplantıda ekonomik temel ve sosyal programlar ile çevre, mülkiyet sorunları, kentleşme konularının ele alındığını söyledi.

Davutoğlu köşeye sıkıştı!

Davutoğlu köşeye sıkıştı!

 

Ekonomik sorunlara yaklaşımın, demokrasi, demokratikleşme, hukuk devleti kavramlarıyla beraber ele alınmasının gereğinin altının çizildiğini belirten Koç, “Yapısal reformların gerekliliği konusunda bir anlayış birliği ortaya çıktı ve bu ifade edildi. Mali disiplin, parasal konulardaki disiplin, tüm bu dengelerin gözetilerek sosyal dengelerle, çevreyle beraber bunların korunmasının önemi ifade edildi. Tüm toplum katmanlarını kucaklayacak bir büyüme stratejisinin önemi üzerinde duruldu. Bu çerçevede bir çok alt başlık değerlendirildi” diye konuştu.

MHP-AKP arasında gizli koalisyon

MHP-AKP arasında gizli koalisyon

 

YAPILAN DEĞERLENDİRMELER GENEL BAŞKANLARA İLETİLECEK
Toplantıların sonuçlarının Genel Başkanlara iletileceğini ifade eden Koç, “Ondan sonraki süreç, sayın Genel Başkanların, bu çerçevede yapılan çalışmaları değerlendirmesiyle kendi aralarında devam edecek. Bundan sonraki toplantımız cumartesi günü TBMM’de yapılacak” dedi.

İşte CHP'nin 5 şartı

İşte CHP’nin 5 şartı

 

“OLUP BİTENLERDEN HABERİM YOK”
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, ‘MHP ile de görüştüklerine’ yönelik açıklamasının hatırlatılması üzerine Koç, “Sayın Başbakanın ne açıkladığını bilmiyorum. Çünkü biz toplantıdaydık, dışarıda olup bitenden haberim yok. Açıklama yaptıysa daha sonra değerlendirilir” yanıtını verdi.

Demirtaş'tan flaş açıklama

Demirtaş’tan flaş açıklama

 

ÇELİK: “CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 14’TE…”
Koç’un ardından açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, “Bugün uzun bir toplantı oldu. Çok sayıda konu başlığı konuştuk. Mali disiplin konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Cumartesi günü 14’te tekrar bir araya geleceğiz. Cumartesi günü toplantıyı TBMM’de yapacağız.Herhangi bir görüşmede son noktaya kadar mutbakata varılmamış sayılır. İşlerin doğasına uygun hareket ediyoruz” ifadelerini kullandı.

'ABD'nin Almanya filosu İncirlik'e kaydırılacak'

‘ABD’nin Almanya filosu İncirlik’e kaydırılacak’

 

AKP’DEN 6 CHP’DEN 5 KİŞİ KATILDI
Görüşmeye, AKP’yi temsilen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile milletvekilleri Taha Özhan, Mücahit Arslan ve Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili Lütfi Elvan, CHP’yi temsilen ise Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç, Selin Sayek Böke, Faik Öztrak, İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve Genel Başkan Başdanışmanı Rasim Bölücek katıldı. Bu seferki istikşafi görüşmesine AKP’den 6, CHP’den ise 5 kişinin katılması dikkati çekti.

Ömer Çelik'ten Başkanlık itirafı!

Ömer Çelik’ten Başkanlık itirafı!

 

Heyetler, Kültür ve Turizm Bakanı Çelik ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç’un koordinesinde daha önce 24 ve 28 Temmuz’da görüşmüşlerdi.

Yayınlanma Tarihi:22:13,