Sözcü Plus Giriş

ANKARA-SÖZCÜ

Koalisyon çalışmaları kapsamında muhalefet partileriyle görüşen Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP eş Genel Başkanları ile bir araya geldi.

AKP ile HDP heyetlerinin görüşmesi 118 dakika sürdü ve hem CHP hem de MHP görüşmesinden uzun oldu. HDP Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşme saat 11.00′de başladı. Başbakan Davutoğlu Genel Merkeze sivil plakalı araçla geldi. Davutoğlu'nu HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve İdris Baluken ile HDP'nin TBMM İdare Amiri Sırrı Süreyya Önder karşıladı.

DOLMABAHÇE HEYETİ

AKP'nin HDP ziyaretindeki heyette Dolmabahçe mutabakatında yer alan isimler Efkan Ala ve Yalçın Akdoğan'ın da olması dikkat çekti. Heyette AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun yanı sıra, Tarım Bakanı Mehdi Eker, Efkan Ala, Yalçın Akdoğan, Adnan Boynukara, Zehra Taşkesenlioğlu bulundu.

HDP HEYETİ

Ahmet Davutoğlu ile görüşen HDP heyetinde ise eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ dışında İdris Baluken, Pervin Buldan, Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile MYK üyesi Zeynep Karaman yer aldı.

AKP heyetinin HDP ile olan görüşmesi 1 saat 58 dakika (118 dakika) sürdü. AKP heyetleri koalisyon görüşmeleri kapsamında CHP ile 1 saat 40 dakika, (100 dakika) MHP ile de 1 saat 45 dakika (105 dakika) görüşmüştü.

Yayınlanma Tarihi:11:04,