AKP krizi gördü, başkanı değiştirdi

AKP, kanlı geceden sonra Meclis’te çıkabilecek kavgaları önlemek için TBMM Başkanvekilini değiştirdi.

AKP krizi gördü, başkanı değiştirdi

Veli TOPRAK/ ANKARA-  Muhalefet partileri, Meclis çalışmalarını engellemek için gündem dışı konuşmalarında da direndi.

İşte Meclis’teki kavganın görüntüleri

BAŞKAN DEĞİŞTİ: Meclis Genel Kurul nöbeti AKP'li Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı'na ait olmasına rağmen dün oturumu yönetmek üzere kürsüye AKP’li Sadık Yakut çıktı. AKP, yaşanan tartışmaları yönetemediği ve krizi tırmandırdığı için Bahçekapılı'nın Meclis'i yönetmesini istemedi.

Meclis'te neler olmuş neler!Meclis’te neler olmuş neler!

YOKLAMA KRİZİ: Saat 14.00'de açılan Genel Kurul'da yoklama krizi çıktı. Sadık Yakut, ‘toplantı yeter sayısı var, tereddüt edecek bir durum yok' diyerek yoklama yapmak istemedi. CHP Grup Başkanvekili Levenk Gök, uzun süre itiraz etti. Bu sırada Yakut, gündem dışı söz alan CHP'li Ali Serindağ ve MHP'li Mesut Dedeoğlu'nu kürsüye çağırdı. Her iki isim de kürsüye gelmeyince üçüncü sırada yer alan AKP'li Ekrem Çelebi konuşma yaptı.

“Kılıç mesafesinde yaklaşan pişman olur”

BENİ KORKUTAMAZSINIZ: Çelebi konuşurken CHP ve HDP'li vekiller sıra kapaklarına vurarak protesto etti. HDP'li Adil Zozani ayağa kalkıp Yakut'un tavrını eleştirdi. Zozani'nin itiraz etmesine Yakut, “Ne yapmaya çalışıyorsunuz, iç tüzüğe uygun hareket ediyorum. Millet sizi izliyor. Devlet malına zarar veriyorsunuz” dedi. Yakut, Zozani'nin bağırması üzerine, “Böyle yaparak beni ve Başkanlık Divanını korkutamazsınız” karşılığını verdi.

 

Her kavgada olağan şüpheli: Oktay SaralHer kavgada olağan şüpheli: Oktay Saral

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...