Sözcü Plus Giriş

 

Foto: DHA

Çelik “Eğer herhangi bir AK Parti karşısında bir şey varda bu blok orada yer alıyor. Eğer hukukla ilgili bir tartışma varsa bunu hepimiz izliyoruz zaten” dedi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Habertürk’ün sorularını yanıtladı.  Koza-İpek Grubu’na kayyum atanmasının hukuk üzerinden yürüyen bir süreç olduğunu söyleyen Çelik, “Herkes bunu hukuken tartışabilir. Muhalefetin oraya gidip blok halinde bir gövde gösterisi yapması, hiç kimse zannetmesin ki medya özgürlüğüyle ilgili bir şey. Tasarrufu yanlış bulmalarıyla ilgili bir şey. Herhangi bir şekilde, AK Parti’nin itham edildiği bir durumda hemen karşı tarafta sıralanıyorlar” dedi.

Çelik’in kayyumla ilgili açıklaması şöyle:

Bu hukuk üzerinden yürüyen  bir süreç. Uzun zamandır paralel devlet yapılanmasıyla ilgili bir süreç yürüyor. Herkes bunu hukuken tartışabilir. Muhalefetin oraya gidip blok halinde bir gövde gösterisi yapması, hiç kimse zannetmesin ki medya özgürlüğüyle ilgili bir şey. Tasarrufu yanlış bulmalarıyla ilgili bir şey. Herhangi bir şekilde, AK Parti’nin itham edildiği bir durumda hemen karşı tarafta sıralanıyorlar. Türkiye bunu  net bir şekilde tartışır: Medya özgürlüğü konusunda şimdiye kadar AK Parti hükümetleri ne adım atmışlar, bugün geçmişten daha mı az özgürüz? Ama ben bu tartışmanın sağlıklı bir şekilde yapıldığını, demokratikleştirme paketlerinin hakkıyla değerlendirildiğini düşünmüyorum. Bu sesi çok çıkanlar tarafından. Eğer herhangi bir AK Parti karşısında bir şey varsa bu blok orada yer alıyor. Eğer hukukla ilgili bir tartışma varsa bunu hepimiz izliyoruz zaten. Bunun dışında, bu konuyu siyasi bilek güreşine çeviriyorlarsa bu konuda Türkiye’ye iyi bir iş yapmış olmazlar.