AKP’den seçim itirazı!

AKP Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut, seçim sonuçlarına itiraz ettiklerini belirtti.

AKP’den seçim itirazı!

Bulut, AKP Merkez İlçe Başkanı Tuna Güneş ile Erzincan Adliyesi  önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına  başvurarak, merkez ilçe ve 8 ilçede oyların yeniden sayılması için başvuruda  bulunduklarını söyledi.

MHP'den seçim sonucuna itiraz

MHP’den seçim sonucuna itiraz

Avukatlarının itiraz gerekçelerini hazırladıklarını kaydeden Bulut,  “Merkez ilçe başkanımızın imzasıyla buradaki merkez ilçe hakimliğine verdik.  İlçelerimiz de kendi ilçelerindeki hakimliklere müracaatlarını yapıyor.  Erzincanlı hemşehrilerimiz takdir ederler ki çok az bir oy farkıyla ikinci  milletvekilliğimizi kaybettik” dedi.

Demirtaş'tan koalisyon açıklaması

Demirtaş’tan koalisyon açıklaması

Yurtdışı oylarıyla AKP’nin toplam 65 bin 409, CHP’nin de 33 bin  667 oy aldığını belirten Bulut, 963 oy aldıkları takdirde ikinci milletvekilini  çıkarabileceklerini söyledi.

Geçersiz oyların sonucu etkileyeceğine inandıklarını ifade eden Bulut,  şöyle konuştu:

“Haliyle bu oy çok düşük bir oy fark var. 154 bin oyda 963 oy çok az  bir oy. 929 sandık var. Her sandıkta bir oy yanlışlık yapılmış olsa bizim  milletvekili çıkarma ihtimalimiz doğuyor. Bu gerekçeleri bildirerek bütün  ilçelerde itirazımızı yaptık. Bizim 2 bin 390 geçersiz oyumuz var. Bu oylar bile  gözden geçirildiği takdirde seçimin neticesini değiştirebilir.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...