Sözcü Plus Giriş

AKP’den tasavvuflu semazenli Milli Piyango çekilişi

Milli Piyango'nun 29 Haziran çekilişinin semazen gösterisi ve tasavvuf müziği konserinin verileceği gecede yapılacak olmasına tepki yağdı.

12:47 -
AKP’den tasavvuflu semazenli Milli Piyango çekilişi

Büyük Birlik Partisi Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, Milli Piyango’nun 29 Haziran çekilişinin Bolu’nun Dörtdivan İlçesi’nde semazen gösterisi ve tasavvuf müziği konserinin verileceği gecede yapılacak olmasına tepki gösterdi.

Zaman’ın haberine göre; Gecede katılımcılara ayrıca çekilişle televizyonlar hediye edileceğini söyleyen Mahmut Alan, “Hangi dinde, hangi mezhepte haramın Ramazan ayında oynatıldığı görüldü. Arkadaşlara gelir elde etmeleri için daha güzel bir önerim var. Diyanet İşleri Başkanı’nı çağırsınlar o kurayı çeksin, müftü de topları tutsun Başbakan da gelsin hediyeleri dağıtsın” dedi.

BBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla Milli Piyango İdaresi’nin 29 Haziran çekilişinin Dörtdivan İlçesi’nde düzenlenecek gecede yapılacak olmasına tepki gösterdi. Mahmut Alan, Dörtdivan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenecek gecede semazen gösterisinin yanı sıra tasavvuf müziği konseri verileceğini, ayrıca geceye katılacak katılımcılara kura çekilişiyle 5 tane 82 ekran televizyon hediye edileceğini söyledi.

Dörtdivan Belediyesi’nin internet sitesinde Milli Piyango çekilişinin ilçede yapılacağını duyurduğunu belirten Mahmut Alan, sitede Dörtdivan Belediye Başkanı AKP’li Hasan Uzunoğlu’nun, “Milli Piyango’nun 29 Haziran çekilişi ilçemizde yapılacak. Bu çekilişte çeşitli etkinliklerimiz olacak ve Milli Piyango İdaresi tarafından yapılacak çekilişle 5 vatandaşımız 82 ekran LED TV kazanma şansını yakalayacak. Yöresel kıyafetlerle çekilecek kuraların yanı sıra ilçemizin de tanıtılması sağlanacak. Programın Ramazana gelmesi de bizim şansımız. Program Bay Sempatik’in sunumuyla tasavvuf müziği konseri, semazen gösterisi ile gerçekleşecek. Bu çekiliş programından belediyemize Milli Piyango İdaresi’nden gelir sağlanmış olacak. Bu gelir de Dörtdivanlıların hizmetinde kullanılacak. Çekiliş için Milli Piyango İdaresi yetkililerine teşekkür ediyor, Dörtdivan’dan talih kuşunun şans getirmesini diliyorum” sözlerine yer verildiğini ifade etti.

Dörtdivan Belediyesi’nin tepkiler üzerine internet sitesinden çekilişin yapılacağı geceyle ilgili haberi kaldırdığını açıklayan Mahmut Alan, “Kurban kesilip genelev açıldı bu ülkede. Gazze’ye yardım toplama gecesinde dansöz oynatıldı. Şimdi de Ramazan ayında Milli Piyango çekilişi. AK Partili belediyenin yapacağı gecede belediyeye gelir elde edilecek. Haramın devlet eliyle oynatıldığı bir program. Normal zamanda insanlar bu bataklığa girmiş zaten ama Ramazan ayında semazen gösterisi ve tasavvuf müziği eşliğinde çekiliş yapılmasını da görmüş olacağız. Dörtdivan Belediyesi de bu geceyi internet sitelerinden yayınladı, fakat şu an kaldırmışlar. Belediye başkanı da ‘Bunun ramazan ayına denk gelmesi de bizim için şans’ diye bir cümle kullanmış. Hangi dinde, hangi mezhepte haramın Ramazan ayında oynatıldığı görüldü. Bir de kendiniz oynamıyorsunuz oynatıyorsunuz ve insanları da harama bulaştırıyorsunuz. Arkadaşlara gelir elde etmeleri için daha güzel bir önerim var. Diyanet İşleri Başkanı’nı çağırsınlar o kurayı çeksin, müftü de topları tutsun Başbakan da gelsin hediyeleri dağıtsın” dedi.

Son güncelleme: 12:50 26.06.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more