AKP’li vekiller TBMM’de uyuyakaldı!

AKP'li Milletvekilleri oturdukları koltukların üzerinden uyuklayarak dinlenmeye çalıştı.

AKP’li vekiller TBMM’de uyuyakaldı!

İç Güvenlik Paketi görüşmeleri uzayınca yorgun düşen bazı AKP’li Milletvekilleri oturdukları koltukların üzerinden uyuklayarak dinlenmeye çalıştı. HDP’li ve CHP’li iki vekil de tansiyon sorunu yaşadı.

TBMM Genel Kurulu’nda İç Güvenlik Paketi görüşmeleri uzayınca yorgun düşen bazı AKP’li Milletvekilleri oturdukları koltukların üzerinden uyuklayarak dinlenmeye çalıştı. Dün saat 14.00’da çalışmalarına başlayan TBMM Genel Kurulunda CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar sabah saat 08.00’da tepki amaçlı Genel Kurul salonunda ‘Duran adam’ eylemi yaptı ve yaklaşık 10 dakika başkanlık divanını hemen karşısında fazla çalışmaya tepki olarak ‘Angarya yasaktır. Anayasa M.18’ yazan dövizi tuttu.

İç Güvenlik Paketi’nde bonzai uzlaşması

Bir süre sonra rahatsızlanan Acar’a ilk müdahaleyi doktor olan CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal ile HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken müdahale etti. Tansiyonu ölçülen Acar, salondan dışarı çıkartıldı. Bir süre sonra da Haberal ve Baluken, HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü’nün de tansiyonunu ölçtü. Yaklaşık 15 dakika dinlenen Gürkut Acar, ardından Genel Kurul’a gelerek çalışmalara katıldı.

TBMM Genel Kurulu, saat 08.30’da 18.5 saatlik mesainin ardından bugün saat 15.00’da tekrar toplanmak üzere kapandı.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...