Sözcü Plus Giriş

Yeni Şafak gazetesi yazarı ve Ankara temsilcisi Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında Reza Zarrab'a bakanlar tarafından ödül verilmesini eleştirerek “Seçim sonuçları Rıza Sarraf ve 4 bakanın AK Parti'ye verdiği zararı ortaya koydu. Bu konuda AK Parti'nin kendi tabanına Türk milletine çok samimi bir özür borcu var” dedi.

Önceki gün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) düzenlediği törene Reza Zarrab'a ihracat ödülü verilmişti.

 

Bu duruma tepki gösteren Abdülkadir Selvi, AKP'yi özür dilemeye çağırdı ve “Oldu olacak Rıza Sarraf'ın heykelini dikin, 4 bakanı da seçim afişi yapın olsun bitsin bu iş” diye yazdı.

İşte Selvi'nin “Rıza Sarraf'ın heykelini dikin” başlıklı yazısının ilgili bölümü:

“(…) Tabi AK Parti açısından dakika bir gol bir. 7 Haziran seçim kampanyasının Rıza Sarraf üzerinden yürütüldüğü unutulmuşçasına Cumhurbaşkanı'nın katıldığı törende AK Parti'nin iki Bakanı Rıza Zarrab'a ödül verdi. Tek eksiğimiz Rıza Zarrab'ın ödül almamasıydı. Böylece o da tamamlanmış oldu. Rıza Sarraf bir simge oldu. Doğru ya da yanlış, yolsuzluğun simgesi oldu. Toplum onu öyle gördü. AK Parti'nin oylarının düşmesinin bir nedeni Rıza Sarraf'tı. Seçim sonuçları Rıza Sarraf ve 4 bakanın AK Parti'ye verdiği zararı ortaya koydu. Bu konuda AK Parti'nin kendi tabanına Türk milletine çok samimi bir özür borcu var. Oysa tam tersi yapılıyor. Milletle dalga geçilir gibi Rıza Sarraf'a plaket veriliyor. Başbakan'ın bu durumdan ne kadar üzüldüğünü tahmin edebiliyorum. Hani seçimlerde verilen mesaj alınmıştı. Mesaj böyle mi alındı? Oldu olacak Rıza Sarraf'ın heykelini dikin, 4 bakanı da seçim afişi yapın olsun bitsin bu iş.”

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more