Sözcü Plus Giriş

Sözcü Gazetesi yazarı ünlü astrolog Dinçer Güner, kuruluş tarihleri ve saatlerine göre partilerin yıldız haritasına baktı ve onları, dolayısıyla bizleri nelerin beklediğini açıkladı. 1 Kasım günü yıldızların 7 Haziran seçimlerine benzer konumda olduğunu belirten Güner, ”Bu seçimde de bir partinin tek başına iktidar olması pek mümkün görünmüyor. Seçim günü için gökyüzünde AKP’yi destekleyici hiçbir gösterge yok. Oylarını en çok yüzde 41’e çıkarabilecekler. Parti kuruluş tarihi ve saatine yarı Satürn döngüsünden geçiyor. Onlar için bu dönem ektiğini biçme zamanı. Evrenin kozmik yasalarına göre, ne yaptıysa iyi ya da kötü, karşılığını alma zamanı” şeklinde konuştu.

”CHP SEÇİMİ SIRTLAYACAK”


Bu seçimde öncekinden farklı olarak CHP’nin biraz daha fazla seçimi sırtlayabileceğini belirten Güner, ”Bir önceki dönemde yüzde 26.4’lük bir oranla almış olduğu oyu geçecek. Yüzde 30 ile yüzde 31 arasında bir oy alabileceklerine dair göstergeler var. CHP Başak burcu; Venüs’ü de Başak burcunda olan bir parti. Bolluk bereket ve talih gezegeni Jüpiter de Başak burcunda ilerlemekte ve CHP’nin tam da güneşi üzerinde. Bu 12 senede bir elde edilebilecek bir fırsat ve şans gibi algılanmalıdır” dedi.

”MHP OY ORANINI KORUYACAK”


Kova burcu olan MHP’nin seçim döneminde biraz daha riskli olduğunu belirten Güner, ”Çünkü MHP’nin seçimle ilgili göstergelerinden hiçbiri kendi kişisel haritasında olumlu ya da olumsuz hiçbir yere düşmüyor. Bu açıdan MHP ile ilgili bir yorumda bulunmak zor. Ama yine de bütün dinamiklere bakıldığında yine seçimi geçeceklerdir. Bir önceki seçimde aldıkları oy oranını ne geçecek ne de altında kalacaklardır.

”HDP’NİN İŞİ ÇOK ZOR”

HDP’nin işinin çok zor olduğunu belirten FGüner, ”HDP Mars’ı Yay’da olan bir parti ve Satürn Yay burcunda ilerliyor. Hem Mars hem Satürn astrolojinin iki kötü jönü. Mars Satürn ilişkileri engellenmekle ilgili. Bir şeyin kısıtlanması, yasaklanması, hareket alanının daralması anlamına gelir. Bu nedenle HDP’nin bir önceki seçimdeki oy oranına ulaşabileceğini sanmıyorum” ifadelerine yer verdi.

KOALİSYON KURULMAZSA NE OLUR?

Güner ”Peki seçimden sonra koalisyon kurulamazsa ne olur” sorusuna ise çarpıcı bir yanıt verdi. Güner, ”Koalisyon kurulmaz ise ve seçimler 2016 yılının Mayıs ayında yapılırsa seçimden AKP karlı çıkar. Tek başına iktidar olur” dedi.

Yayınlanma Tarihi:08:26,