Sözcü Plus Giriş

AKP’ye nükleer santral kurması için yer önerileri

Türkiye'de 3. santrali İstanbul'un girişine kuracak olan AKP'ye yeni yer önerilerimiz var. Buralara girmezlerse ayıp ederler!

Güncellenme: 14:55, 14/10/2015
AKP’ye nükleer santral kurması için yer önerileri

Ali AĞIRBAŞ / aagirbas@sozcu.com.tr / @aliagirbas

Yeşil düşmanlığına devam eden hükümet adeta İstanbul sınırlarında bulunan yeşil alanları kuşattı! Şimdi de nadir olarak bulunan longoz ormanlarının yer aldığı İstanbul sınırındaki İğneada'da 3. Nükleer santralini kuracak.

İstanbul'un dibine kadar nükleer kuran AKP için yeni yer önerileri getirdik. AKP buralara da nükleer kurabilir… Kurmazsa ayıp eder…

Bebek parkı
İstanbul'un güzide ve nezih sahili Bebek parkında AKP güzel bir nükleer santral kurabilir. Reaktörlerin müthiş manzarası eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Yıldız parkı
Beşiktaş'ta bina yığınları arasında bulunan muhteşem ağaçlık alan adeta ‘Bana nükleer kur!' diye bağırıyor. Sultan 3. Selim'in yaptırdığı parkın AKP tarafında hala görülmemesi şaşkınlık yaratıyor!

Beykoz korusu
Beykoz'un çiçeği konumunda bulunan koruya güzel ve afilli bir nükleer tesis çok yakışır. Marmara denizinin heybetli görünümüne bakıp hayallere daldığınız o anlarda mis gibi karbondioksit ve kızgın buharlar keyfinize keyif katabilir.

Gezi parkı
Olmazsa olmaz… İstanbul'dan her yere ulaşımın bulunduğu Taksim'in tam göbeğinde bulunan Gezi parkı'na yapılacak bir santral Taksim'in yeni sembolü olabilir. Turistlerin reaktörler önünde selfie yaptığını düşünün! Harika olmaz mıydı?

AK Saray'ın bahçesi
Görkemli mi görkemli, heybetli mi heybetli binden fazla odası olan Ak Saray'a en az kendi kadar büyük bir santral kurulabilir. Türkiye'nin güvenlik zafiyetinin en az olduğu Ankara'da Nükleer santral için tüm önlemler alınabilir.

 

Yayınlanma Tarihi:14:50,