Sözcü Plus Giriş

‘Amaçları hizmet değil, güç ve zenginlik’

Dursun Çiçek: Bunların amacının hizmet değil güç ve zenginlik olduğu ortaya çıktı

Güncellenme: 00:39, 09/05/2015
‘Amaçları hizmet değil, güç ve zenginlik’

CHP İstanbul Milletvekili adayı, eski emekli Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek, “Bunların amacının hizmet olmadığı, inanan insanlarımızın değerleri olmadığı, sadece güç ve zenginlik olduğu ortaya çıktı” dedi.

Dursun Çiçek, Zonguldak’ta CHP seçim bürolarının açılışını yaptı. Milletvekili adayların tanıtılmasının ardından kürsüye çıkan Çiçek, karanlık bir tünelden geçtiklerini, 8 Haziran’da aydınlık bir Türkiye , CHP iktidarının olacağını söyledi.

Milletvekili kesin aday listesi açıklandı

Milletvekili kesin aday listesi açıklandı

İKİ TANE SAHTE İMAM TEPEMİZDE BİRBİRİNİN BOĞAZINA SARILDILAR

Çiçek, karanlıktan hesabın sorulacağı günlerin çok yakın olduğunu belirterek, şöyle dedi:

“Bu siyasi iktidar, ‘ paralel yapı’ dedi, karanlık örgütle birlikte Mustafa Kemal’in askerlerini, Silivri’ye tıktı, yıllarca manevi işkence yaptı. Sonra da ‘aldatıldık, kandırıldık’ dedi. Böyle çocuk gibi aldatılan, kandırılan bir iktidar bir siyasi liderlik bu ülkeyi yönetebilir mi? İnşallah 8 Haziran’da Mustafa Kemal’in temellerini attığı ilkelerini koyduğu, CHP sizlerin de desteğiyle iktidara gelecek hep birlikte bunlara Türkiye nasıl yönetilir, yüzde yüz vatandaşlarımız nasıl kucaklanır bunları bu iktidara göstereceğiz. Bunların amacının hizmet olmadığı, inanan insanlarımızın değerleri olmadığı sadece güç ve zenginlik olduğu ortaya çıktı. İki tane sahte imam tepemizde birbirinin boğazına sarıldılar. Bu karanlıkları bitirmek için çocuklarımıza bize yapılan kumpasların yapılmaması için herkesi bu mücadelede 7 Haziran’daki seçimlerde, Atatürk’ün kurduğu Karaoğlan’ın yıllarca destek verdiği CHP’ye oy vermeye davet ediyorum.”

Biz varız ya siz?

Biz varız ya siz?

DEVLETİN ÇİVİSİ ÇIKTI

Açılışın ardından gazetecilerin sorusu üzerine MİT’e ait TIR’ların durdurulmasına yönelik soruşturmada 4 savcı ve 1 subayın tutuklanmasını değerlendiren Çiçek, şöyle devam etti:

“Türkiye’de polis parçalandı, artık savcılar tutuklanıyor, yargı kalmadı, askeri hapse tıktılar. Devletin çivisi çıktı. Bu çiviyi yerine çakmak, devlete güveni kurmak için iktidarın değişmesi, yeni bir iktidar şart. Bu çözümü de millet 8 Haziran’da gösterecektir. Başka türlü devlete olan güveni, adalete olan güveni bu iktidar sağlayamaz. Kendileri de diyorlar, ‘Yeni Türkiye.’ Bu çürümüşlükten, yolsuzluklardan, usulsüzlüklerden yeni Türkiye ile yeni iktidar ile kurtulacağız. Küçük tedbirlerle hakimlerle, savcılarla, kişisel uğraşlarla bu sorunu çözemeyiz. İktidar değişimi şart.”

Çiçek, partililerle bir süre sohbet etti.

Yayınlanma Tarihi:00:38,