Sözcü Plus Giriş
GALERİ Aman bizim bürokratlar görmesin! 25 Mart 2015 11:13
1 Kamuoyunda lüks makam aracı tutkularıyla bilinen başta valiler olmak üzere AKP'li bürokratların Mercedes'in yeni Maybach serisini görmemelerinde fayda var. İç ve dış tasarımla fark yaratan Mercedes Yeni Maybach, 1 milyon 35 bin TL'lik liste fiyatıyla vatandaşın gözünü korkuttu.
2 AKP'li bürokratlar lüks makam araçlarını yeni Mercedes ile değiştirmek isterlerse kamuya büyük bir yük bineceği bir gerçek. "Maybach S-Serisi" 1.035 milyon liralık fiyatı dışında sunduğu lüks ile de göz kamaştırıyor.
3 Maybach S-Serisi'nin, sahip olduğu yalıtım sayesinde dünyanın en sessiz aracı S-Coupé’den dahi daha sessiz olduğu belirtildi ve "Araç içinde rüzgar ve araç sesi yok denecek kadar az duyuluyor ve özellikle arka koltuktaki yolcular maksimum konfor seviyesinde ideal bir dinlenme ve çalışma ortamında seyahat etme imkanı buluyor" denildi.
4 Açıklamaya göre, Mercedes-Maybach S-Serisi, 5 metre 45 santimetre uzunluğu ve 3 metre 37 santimetre mesafesiyle diğer S-Serisi araçlardan 20 cm daha büyük ve arka kapısının 66 mm kısaltılmasıyla arka koltukların kapı çizgisinin gerisinde kalarak gizlilik ve ayrıcalık hissi yaratıyor.
5 "Mercedes-Maybach S-Serisi’nin iç tasarımı, trend belirleyici ayrıcalıkla, stili ve üstünlüğü bir arada sunuyor" denilen açıklamada, "Şoför kullanımına özel olarak tasarlanmış Maybach S-Serisi’nde arka koltuktaki yolcular, lüks bir salon tarzında modern bir lüks ile çevreleniyor ve maksimum genişlik ile ferahlık duygusu hissediliyor" denildi.
6 Açıklamada, "Geleneksel S-Serisi’nin tüm olanaklarına ilave olarak sunulan çok sayıda ayrıcalıklı iç mekan özelliği, Mercedes-Maybach S-Serisi’nin lider konumunu vurguluyor. Bunların arasında iki adet gümüş kaplamalı şampanya kadehi de yer alıyor" diye eklendi.
7 Mercedes-Maybach S-Serisi’nin teknik özellikleri
8
9