Sözcü Plus Giriş

‘Anlamakta zorlanıyorsunuz’

Erdoğan, Van mitinginde yaptığı konuşmada, "siz bizi anlamakta zorlanıyorsunuz" dedi.

Güncellenme: 17:10, 14/05/2015
‘Anlamakta zorlanıyorsunuz’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van mitinginde yaptığı konuşmada, “Ah benim kürt kardeşlerim, canım kardeşlerim biz size sevdalıyız. Ama siz bizi anlamakta zorlanıyorsunuz” dedi. Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e alınan Mercedes’e yönelik eleştirilere de tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Van'da halka seslendi. Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

Ah benim kürt kardeşlerim, canım kardeşlerim biz size sevdalıyız. Ama siz bizi anlamakta zorlanıyorsunuz.

7 Haziran bir kırılma noktasıdır. Terörü arkasın alanlar mı kazanacak yoksa bu millete sevdalı olanlar mı kazanacak, bu bakımdan çok önemli.

Erdoğan'a Van'da da ilgi yok!

Erdoğan’a Van’da da ilgi yok!

Birileri benim Kuran'ın Kürtçe mealini sizlerle paylaşmamdan rahatsız oldular. Hatta terör destekli olan partinin eş başkanı da dedi ki, ‘Bu bir özel vakfın hazırladığı Kuran Kürtçe mealidir.' Bir başkasında da dedi ki ‘Bu bir tane olarak basıldı.'

Hemen ertesi gün Diyanet işleri başkanlığı cevabını verdi. Dedi ki ‘Biz ilk etapta 10 bin taneyi bölgeye gönderiyoruz' dedi. Onların rahatsızlığını aslında bizatihi Kuran'ın kendisinden kaynaklandığını biliyorum. Zaten kendileri de bunu açıkça söylüyor. Ne diyorlar? Okullardan zorunlu din dersi kaldırılsın. Niye kaldırılsın?

ZERDÜŞTLÜK DİNİNİ YOL EDİNMİŞLER

Zerdüştlük dinini kendilerine yol edinenlere ders verecek misiniz? Dağlarda mağaraların içerisinde verdikleri ders bu. Nitekim işte diyarbakır'da bir tane sözde müftü ne dedi? “Eğer benim partimin dini zerdüştlük olsa ben yine oradan aday olurdum” dedi. Bu sözde müftü. Şu hale bak ya.

Seçimde proje diye bula bula Diyanet'i kapatmayı bulmuşlar. İstiyorlar ki diyanet kapansın, camiler cemaat sahipsiz kalsın. CHP camileri kapattı mı? Sattı mı? Buraları ahırlara çevirdi mi? Şimdi işte terör destekli olan partimin de derdi bu. Benim vanlı kardeşime buna izin verir mi? Diyanetle birlikte şimdi imam hatiplere de göz dikmişler.

O MERCEDES'İN FİYATI 330 BİN LİRA

Çok enteresan ne diyorlar? O Mercedes bunların yapacağı işlerin kaynağıymış. Bir de bedel koyuyorlar. Neymiş, değeri 1 milyon. Eski rakamla 1 trilyon. Böyle bir şey yok. Dün Arnavutluk ziyaretimde, Diyanet işleri başkanımıza nedir bunun fiyatı dedim. Söyledi 330 bin lira. Şimdi bu iftirayı atanların çoğunun altında Mercedes var. Bizim koskoca Diyanet İşleri Başkanlığı'mızda makama tahsisli bir araç olmasından daha doğal ne olabilir.

Yayınlanma Tarihi:17:05,