Sözcü Plus Giriş

Arınç çok zor durumda!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, siyasetten emekli olmasına günler kala ‘karizmasını’ çizdirmeye devam ediyor.

Güncellenme: 14:26, 15/05/2015
Arınç çok zor durumda!

SÖZCÜ / ANKARA

Arınç, memleketi Manisa'da paralel yapı operasyonunu eleştirdi. Polis bu sözlerden sonra 2 operasyon daha yaptı. Arınç'ın ‘yakından tanırım, beğenirim' dediği İstihbaratçı Recep Güven önce meslekten atıldı sonra tutuklandı.

TERÖRİSTE AĞLAMAYAN İNSAN DEĞİL

Yasa dışı dinleme operasyonuyla tutuklanan Recep Güven, Diyarbakır Emniyet Müdürü iken popüler oldu. Güven'in “Dağda ölen teröriste ağlamayan insan değildir” sözleri uzun süre tartışıldı. Eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın da Güven tarafından ‘Huvzullah Gültekin' takma adıyla İBDA-C terör örgünü mensubu olarak dinlediği belirlenmişti.

Arınç, Güven'in ‘Dağda ölen teröriste ağlamayan insan değildir' sözlerine destek verdi. Hükümet Sözcüsü olarak “Yakından tanırım, çok başarılı işler yaptı. Hem kişiliğini hem görev anlayışını beğenirim” açıklamasını yaptı.

ATILDI, TUTUKLANDI

Arınç'ın referans olduğu Recep Güven, paralel yapıya yönelik ‘yasa dışı dinleme' operasyonunda gözaltına alındı. Önce meslekten atılan Güven, şimdi tutuklu.

Arınç,önceki hafta da memleketi Manisa'da yapılan operasyonlar nedeniyle sıkıntı yaşadı. Gülen cemaatine yakın derneklere baskın yapılmasını üzerine ‘Şimdi gidip nasıl oy isteyeceğim bu insanlardan' diyen Arınç, operasyonu yapanların komplo içinde olabileceğini söyledi. Ancak Arınç'ın sözleri ters tepti. Manisa Terörle Mücadele ekipleri, tartışmalardan sonra operasyonu genişletti. ikinci ve üçüncü dalga operasyonlarla esnaf, dernek, vakıflara yeni baskınlar düzenlendi.