Reklamsız Sözcü

Arınç: “Geçti artık o günler”

Bülent Arınç, Manisa'da katıldığı 'MY Şifa Merkezi'nin açılışında basın mensuplarının mikrofon uzatması üzerine Geçti artık o günler" diye espri yaptı.

android-time 20:51
Arınç: “Geçti artık o günler”
Bülent Arınç, Manisa'da katıldığı 'MY Şifa Merkezi'nin açılışında basın mensuplarının mikrofon uzatması üzerine Geçti artık o günler" diye espri yaptı.

Bülent Arınç, Manisa’da katıldığı ‘MY Şifa Merkezi’nin açılışını yaptı. Açılışta yaptığı konuşmada sağlığın önemini dikkate çekti.  Arınç açılışın ardından, basın mensuplarının mikrofon uzatması üzerine “Fazladan bir şey söylemeyeceğim. Şimdi günlük konularla ilgili soru sorarsınız. Geçti artık o günler” dedi.

Açılışa Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, AKP Manisa Milletvekilli Murat Baybatur, AKP İl Başkanı Zülfikar Gürcan, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Ziya Tay, AKP’li Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, partililer ile çok sayıda doktor katıldı.

MY Şifa Merkezi’nin alternatif tıp üzerinden vatandaşlara sağlık hizmeti vereceğini dile getiren Genel Cerrahi Uzmanı. Op. Dr. Muzaffer Yurttaş, alternatif tıbbın artık öneminin artmaya başladığını söyleyerek “Bizim tıp literatürümüzde doğu tıbbı, batı tıbbı diye bir şey var. Ben batı tıbbına göre yetişmiş bir hekimim. Ama doğu tıbbı da var. Artık ikisi harman edilerek halkımızın hizmetine sunulmaya başladı” diye konuştu.

“HASTALIK GELMEDEN SAĞLIKLI OLMANIN KIYMETİNİ BİLİN”
Açılışa katılan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, her işin başının sağlık olduğuna dikkat çekerek “Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi. Herkes zanneder ki en güzel şey devlet olmak, güçlü olmaktır. Halbuki onun bir saniyesi bile sağlıklı olmak kadar kıymetli değildir. Çoğumuz sağlığımızı kaybettiğimiz zaman farkına varıyor, kıymetini o zaman hatırlıyoruz. Hani Hadis-i Şerif’te varya ‘Beş şey gelmeden, beş şeyin kıymetini bilin’ diye. Hastalık, dert ve sıkıntı gelmeden şifanın, sağlıklı olmanın kıymetini bilmek lazım. Sağlık Bakanlığı tamamlayıcı tıbbı uzun uğraşlardan sonra kabul etti. Yönetmelik ve yaptığı bir takım çalıştaylarla alt yapısını hazırladı. Zeytinin yaprağından bile farklı şey çıkaranlardan tutun, başka bitkilerden insanlara şifa olabileceği ortaya çıktı. Cenab-ı Hak bunları hiçbir zaman lüzumsuz yaratmamış. Hastalıkların şifasını belli yerlerde saklamış ve gizlemiş. Bunların bulunması lazım. Sayın Yurttaş’ın Şifa Merkezi’nde bir çok rahatsızlığın şifasının alternatif tıptan çözüm bulunduğunu gördüm” diye konuştu.

Açılışın ardından merkezin içini gezen Arınç, basın mensuplarının mikrofon uzatması üzerine “Fazladan bir şey söylemeyeceğim. Şimdi günlük konularla ilgili soru sorarsınız. Geçti artık o günler” diye espri yaptı. Arınç merkezin sahipleriyle bir süre sohbet ettikten sonra ayrıldı.   Mehmed HAKKI ÖZBAYIR- İlker KILIÇASLAN/MANİSA, (DHA)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 20:5205.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more