Sözcü Plus Giriş

Arkasına Erdoğan’ı aldı

Erdoğan’ın Başbakanlık döneminden beri yanında bulunan ‘Sır küpü’ danışmanı Mücahit Arslan, aday olunca Cumhurbaşkanlığı forsunu da seçim malzemesi yaptı.

Güncellenme: 12:38, 03/05/2015
Arkasına Erdoğan’ı aldı

Yavuz ALATAN/ANKARA

Mücahit Arslan'ın önceki gün Ankara'da açılan seçim bürosunun duvarına “Birlikte daha güçlü” yazısı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun fotoğrafları asıldı. Erdoğan'ın fotoğrafının yanına da 16 Türk devletini temsil eden Cumhurbaşkanlığı forsu yerleştirildi.

“TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI”

Aynı görselde AKP'nin ampullü amblemi de yer alınca, fors ve AKP amblemi yan yana geldi. Böylelikle ‘Tarafsız Cumhurbaşkanı' AKP’nin seçim malzemesi oldu. Arslan ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan bu afişin önünde birlikte fotoğraf çektirdi.

YOĞUN KATILIM

Konya yolu üzerindeki Cumhurbaşkanı Erdoğan'lı seçim ofisinin açılışına, Akdoğan'ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve tüm AKP Ankara bölge milletvekili adayları katıldı.

MÜCAHİT DEĞİL ALİ İHSAN

Yıllardır Erdoğan'ın yanında en merak edilen danışmanlarından biri olan Arslan, gerçek adı ‘Ali İhsan' olmasına rağmen “Mücahit'' ismini kullanıyor. Ailesi küçük yaşlardan beri çocuklarını “Mücahit'' adıyla çağırınca Ali İhsan Arslan da resmi işleri dışında bu ismi kullanmaya devam etti.

ÖMER ÇELİK TANIŞTIRDI

Diyarbakır kökenli ve babası (İhsan Arslan) da AKP eski milletvekili olan Mücahit Arslan'ın, Erdoğan ile tanışıklığı 1990 yılına dayanıyor. Halen Kültür Turizm Bakanı olan Ömer Çelik aracılığıyla Erdoğan ile tanışan Arslan, AKP kurucuları arasında da yer aldı. Bugüne kadar Erdoğan ile birlikte tüm siyasi süreçlerde “Özel danışman” sıfatıyla hazır bulundu.

Erdoğan yine

Erdoğan yine “din” dedi!