Atatürk’e saygısızlığa suç duyurusu

CHP'li Kalkan "Atatürk'ün fotoğrafının üzerine 'Sıcak diye oruç bozmayın, burası çok sıcak" şeklinde paylaşım yapan müdür için suç duyurusunda bulundu

Atatürk’e saygısızlığa suç duyurusu

Atatürk’ün fotoğrafının üzerine ‘Sıcak diye oruç bozmayın, burası çok sıcak. K. Atatürk’ yazılarak sosyal medyadan yapılan paylaşımla ilgili Gaziantep Şahinbey Belediye CHP Meclis Üyesi Uğur Kalkan suç duyurusunda bulundu.

Atatürk'e yapılan bu saygısızlığın kabul edilemez olduğunu belirten Kalkan, “Atatürk’e yapılan bu saygısızlık, Atatürk’ün izinden giden biz gençlere de yapılmıştır. Bu saygısız paylaşımın cezalandırılması isteğiyle İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletilmek üzere, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurumu ilettim.” dedi.

Kalkan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Ömrünü ülkesi ve milletinin bağımsız yaşaması için cephelerde geçiren,hepimizin gurur duyduğu kahramanlıklara imza atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e karşı yapılan bu saygısızlık kabul edilemez.Cumhuriyetimizin güzelliklerinden faydalanıp,en güzel makamlara gelen şube müdürü maalesef bu nimetlerin farkında olmadığını göstermiştir.Şube müdürü olmasına rağmen esaret altında kazanılan zaferleri,onurlu ve bağımsız bir ülkenin kurulmasını anlayamamış olmasını üzüntüyle karşıladım.Ataürk’e ve Atatürkçü düşünceye saldırıların arttığı bir dönemde bu paylaşımı manidar buluyorum.
Bu anlayışta bir şube müdürünün çocuklarımızın geleceğini belirleyen en önemli kurumlardan birisinde müdür olması da ayrıca üzüntü verici bir durumdur.Bir an önce şube müdürlüğü görevinden alınması gerekmektedir.O koltukta oturduğu her dakika ülkemiz ve çocuklarımız için büyük bir kayıptır.Görev yaptığı Bursa’da,kendisine Bursa Nutku’nu okumasını öneriyorum. Ülkemizde Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni ve Bursa Nutku’nu kendisine bayrak edinmiş milyonlarca genç olduğunu hatırlatıyorum.
Atatürk’e yapılan bu saygısızlık,Atatürk’ün izinden giden biz gençlere de yapılmıştır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...