Sözcü Plus Giriş

Bahçeli: ‘O ili istiyorum’

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin yıllardır TBMM’de temsilcisi olmayan Rize’den milletvekili istedi.

Güncellenme: 12:54, 18/05/2015
Bahçeli: ‘O ili istiyorum’

Kamil ELİBOL / ANKARA

Bahçeli 20 yıl sonra ilk kez Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın memleketi Rize'de miting yapacak ve 28 Mayıs günü Cumhuriyet Meydanı'nda Rizelilere hitap edecek.

Rize'ye en son 2006 yılında gelen Bahçeli düzenlenen kapalı salon toplantısında partililerle bir araya gelmişti. Bahçeli, MHP Genel Başkanı seçildiği 17 yıl boyunca Rize'de hiç açık hava mitingi düzenlememişti. MHP son Rize mitingini merhum Genel Başkanı Alparslan Türkeş ile birlikte 1995'de yapmıştı. Terörün hareketli olduğu dönemde gerçekleşen mitingde Türkeş kaleşnikoflu korumaları eşliğinde miting düzenlemişti.

MHP İDDİALI

Bahçeli'nin Rize mitingi öncesi Ülkü Ocakları Genel Merkezi de hummalı bir çalışmaya girdi. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Bahçeli'nin Rize'de gövde gösterisi yapması için ülkücüleri seferber edecek. Mitinge Trabzon, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt'tan çok sayıda MHP'li ile ülkücü gencin katılması amacıyla şimdiden harekete geçildi.

MHP, Tayyip'in memleketi Rize'den bir milletvekili çıkarmayı öngörüyor. MHP milletvekili adayı Cem Kazmaz'ın Rize'den seçilmesi için yoğun propaganda yürütülüyor. MHP yönetimi, Rize'de şeytanın bacağını kıracaklarına inanıyor.