Reklamsız Sözcü

Bakan Elitaş: Bölücülere ve paralelcilere `defol git` diyebilirsek Türkiye`nin önü aydınlık (4)

Bakan Elitaş: Bölücülere ve paralelcilere `defol git` diyebilirsek Türkiye`nin önü aydınlık (4)

android-time 22:39
Bakan Elitaş: Bölücülere ve paralelcilere `defol git` diyebilirsek Türkiye`nin önü aydınlık (4)
Bakan Elitaş: Bölücülere ve paralelcilere `defol git` diyebilirsek Türkiye`nin önü aydınlık (4)

BAKANDAN, GÜLEN`E KUŞ`LU GÖNDERME

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) tarafından düzenlenen ‘Sanayi Gecesi`ne katıldı. Gecede, Ak Parti Kayseri Milletvekilleri Mehmet Özhaseki ve Taner Yıldız, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sanayiciler ile davetliler yer aldı.

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkiye`nin kurulduğu günden bu tarafa önü sürekli tıkanmaya çalışılan bir süreç yaşadığını belirterek, `Bu süreci hasarsız atlatmak zordu. Türkiye, muasır medeniyetler seviyesine çıkmak istediği zaman önüne mutlaka bir engel çıkardılar. Gezi Parkı`nda 10 tane ağaç yer değiştirildi diye, Arap Baharı gibi Türkiye`de de bir operasyon yapmak istediler ve ardından 17-25 Aralık darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Ancak o zamanki Başbakanımızın dik duruşu sayesinde Türkiye farklı bir darbenin önüne geçmiş oldu. Ayrıca bir taraftan ‘Hizmet` diyerek ortaya çıkıp ‘Himmet` parası diyerek milletin kaynaklarını alan ve farklı bir operasyon peşinde olanlarla karşılaştık. Bunların hepsi ve terör örgütüyle mücadelemiz sonuna kadar sürecek` dedi.

HZ SÜLEYMAN, DERVİŞ VE KUŞ ARASINDA GEÇEN KISSAYI ANLATTI

Hazreti Süleyman, derviş ve kuş arasında geçen kıssayı anlatan Bakan Elitaş, şunları söyledi: `Kuş Hazreti Süleyman`ın yolunu kesmiş ve kanadını dervişin kırdığını ve şikayetçi olduğunu söylemiş. Derviş olayı anlatmış: ‘Efendim demiş, ben kuşa yaklaştım, onu ellerimi çırptım, bağırdım hiç tepki vermedi, kaçmadı. Ben de Allah bana bu kuşu rızık olarak gönderdi herhalde diye düşünerek yakalayıp yemek istedim. Elimi uzattığımda kanadı elimde kaldı.` Dervişin sözü bitince bir de durumu kuş anlatmış: `Efendim, üzerinde derviş hırkası olan bir kişiden bana zarar geleceğini hiç düşünmedim. Benim yanıma yaklaştı ve elini uzatıp yakalamak istediği zaman niyetini anladım, kaçmak isteyince de kanadım kırıldı` demiş. Bunun üzerine Hazreti Süleyman: `Anlaşıldı, kısasa kısas uygulayacağız ve dervişin kolu kırıla` demiş. Kuş çırpınarak itiraz etmiş: ‘Efendim, kolu kesilirse, yine de insanlara, kuşlara, hayvanlara zarar verebilir. Kolu kesik olsa da insanlar, hayvanlar ve kuşlar, benim gibi derviş hırkasına aldanıp zarar görebilirler. Bunun için dervişlik hırkası çıkarılsın` diye karşılık vermiş. Anlayana, kıssadan hisse.`

Bakan Elitaş, Kayseri`de ekonomi zirvesi yapılacağını belirtip, Azerbaycan ve Gürcistan`dan 500`e yakın işadamı katılacağını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da, Türkiye`nin bir bütün olduğunu ifade ederek, `TBMM çatısı altındaki bir milletvekili, ‘Eğer Türkiye, İran`la tartışırsa, ben İran`dan yana olurum` diyebiliyor. Ana muhalefet partisinin lideri Kılıçdaroğlu, ‘Ben milletvekilime sahip çıkıyorum` diyor. Bu sahip çıkma, sadece milletvekiline değil, onun söylemine de sahip çıkmaktır. Biz Filistin`de, Gazze`de yapılanlarla ilgili İsrail nezdinde girişimde bulunduk. Aynı insanlık dramı, Suriye`de yaşanıyor. Biz söylemlerimizle değil, eylemlerimizle de duruşumuzu sergiliyoruz. Her türlü vesayete karşı olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Türkiye`de istikrar ve büyüme devam edecek` dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki ise, `17-25 Aralık operasyonları yapmak istediler, ama bu tutmadı. Eğer rüşvet alan varsa Allah onun belasını versin. Eğer yok bu yoldan sinsi planlar yapanlar, darbe teşebbüsleri yapanlar varsa, Allah onların da belasını versin. Geçmişte, insanları dağlara çekebilmek için ne bahaneler üretiyorlarsa, Ak Parti döneminde bu bahanelerin hepsi ortadan kaldırıldı. Ancak bunların hepsi bir projeydi. Suriye`de ve ülkemizin güneyinde bir IŞİD terörü ortaya çıkardılar. Önceden bu terör örgütünü gizli destekliyorlardı, şimdi açıktan desteklemeye başladılar. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar, başarılı olamayacaklar. Allah bu ülkeyi seviyor, şehitler ve Ak Parti sayesinde` ifadelerini kullandı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da, Kayserili Mustafa Elitaş`ın Ekonomi Bakanlığı`na getirilmesinin Türkiye için bir şans ve kazanç olduğunu belirterek, `Sayın Başbakanımız, hükümeti kurarken, ekonominin dümenini bir Kayseriliye bıraktı. Çok da doğru yaptı. Sayın Elitaş, ekonomiyi bilen, işin içinden gelen bir kişi ve işlerini de istişare ile yapar` dedi.

İŞÇİYE PARA VERMEKLE GURUR DUYUYORUZ

İşçilerine para vermekten gurur duyduklarını, Kayserililer olarak yanında çalıştırdıkları işçi sayısıyla övündüklerini vurgulayan, Hisarcıklıoğlu, `İstihdam üzerindeki vergi yükünü hafifleterek, asgari ücret bin 300 TL olur. İstihdam üzerindeki vergi yükü, rekabet ve mücadele ettiğimiz ülkeler kadar olsun. İşçiye para vermekle biz gurur duyuyoruz. İsteriz ki asgari ücret bin 300 TL, hatta bin 500 TL olsun. Çünkü para artarsa, çarşı, pazar alış verişleri de artar` diye konuştu.

Kayseri`nin önümüzdeki dönemde teşvikten yararlanması gerektiğini de ifade eden Hisarcıklıoğlu, hızlı trenin de Kayseri`nin olmazsa olmazı olduğunu bildirdi. Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu`nda kim görev yapmışsa onlara plaket verdiklerini de belirterek, KAYSO Başkanı Mustafa Boydak`a plaket verdi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Kayseri – Oktay ENSARİ-Zafer BARIŞ KAYSERİ, (DHA)
2015-12-25 22:30:31

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more