Bakanlığın lojmanı kayboldu

İçişleri Bakanlığı’nın lojmanı kayboldu.

Bakanlığın lojmanı kayboldu

Ali Ekber ERTÜRK– Balgat Ziyabey Caddesi üzerindeki lojmanın akıbeti araştırılıyor.

Devlette ilginç bir “lojman komedisi” yaşanıyor. Ankara Balgat'taki İçişleri Bakanlığı'na ait lojmanlardan biri  kayboldu…
Balgat Ziyabey Caddesi üzerinde bulunan ve içinde Başbakanlık, Aile Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'na da ait lojmanların olduğu Yüksel Sitesi Yöneticisi Ruşen Melih Nebigil, siteyle ilgili kayıtların incelenmesi amacıyla bilirkişiye başvurdu. Bilirkişi de incelemesinden sonra 10 sayfalık bir rapor hazırladı.

RAKAMLAR TUTMUYOR…
Raporun sonuç bölümünde ilginç bir tespite yer verildi. Buna göre Yüksel Sitesi'ndeki İçişleri Bakanlığı'na ait lojmanlardan biri kayıtlarda eksik çıktı. Bilirkişi, bu nedenle sitedeki mülkiyetlerin tapu kayıtlarının incelenmesini talep etti. Raporun bu bölümü şöyle:  “Yapılan incelemelerde Yüksel Sitesi A Blok'un 40 daireli olduğu; bu dairelerden 3 büyük dairenin Başbakanlık'a, 1 büyük dairenin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na, 1 küçük ve 18 orta daire olmak üzere 19 dairenin İçişleri Bakanlığı'na, 17 dairenin de özel mülk sahiplerine ait olduğu tespit edilmiştir. Ancak 21 Mart 2014 tarihinde Milli Emlak Dairesi Başkanlığı'nın, Ruşen Melih Nebigil'in yazılarına verdiği cevapta ise
Yüksel Sitesi A Blok'ta 40 adet bağımsız bölüm olduğu, bunlardan 24 adedinin Hazine'ye, 16 adedinin de özel mülkiyete ait olduğu; Hazine'ye ait konutlardan 4 adedinin Başbakanlık'a, 20 adedinin ise İçişleri Bakanlığı'na tahsisli olduğu tespit edilmiştir”
Bilirkişi raporunda, Ankara Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı'nın verdiği sayılarla kendilerinin tespit ettiği sayılar arasında çelişki olduğunu vurgulayarak bu konuda tapu kayıtlarının incelenmesi talep edildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...