Balıkesir`de 3 ilçede eğitime kar tatili

Balıkesir`de 3 ilçede eğitime kar tatili

Balıkesir`de 3 ilçede eğitime kar tatili

Coşkun YAMAN BALIKESİR, (DHA)- BALIKESİR`de, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu gece etkisini arttıran kar yağışını ve olumsuz hava şartlarını göz önüne alarak Altıeylül ve Karesi ilçelerinde okulların bir gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Manyas İlçesi`nde de taşımalı okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nden yapılan açıklamada, `Altıeylül ve Karesi İlçe Hıfzıssıhha Kurulu`nun almış olduğu karar doğrultusunda 31 Aralık 2015 Perşembe günü olumsuz hava şartları nedeni ile okullarımız bir gün tatil edilmiştir. Tatil kararı öğrenci, öğretmenlerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel için alınmış olup idari personel ve memurlar görev başında olacaklardır` denildi.

Balıkesir`in Manyas ilçesinde de yine olumsuz hava koşulları taşımalı eğitime 31 Aralık 2015 perşembe günü bir gün süreyle ara verilmiştir` denildi.

Manyas`ta öğrencilerinin çoğu taşımalı eğitim kapsamında olan ve tümü tatil edilen okullar şöyle sıralanıyor; Süleymanlı İlkokulu, Şevketiye İlkokulu, Miralay İlkokulu, Darıca İlkokulu, Akçaova İlkokulu, Salur Çok Programlı Anadolu Lisesi, Adnan Hunca Çok Programlı Anadolu Lisesi.

DHA-Genel – Türkiye-Balıkesir – Coşkun YAMAN
2015-12-30 23:21:57

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...