Balyoz’da siciller siliniyor

Balyoz'da beraat eden 231 kişinin adli sicil kaydı siliniyor.

Balyoz’da siciller siliniyor

Balyoz Davası’nda beraat kararı kesinleşen 231 kişi hakkında mahkeme adli sicil kayıtlarının silinmesi için Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’ne yazı yazdı.

“SİCİL KAYITLARININ SİLİNMESİ HUSUSUNDA GEREĞİ YAPILSIN”

Balyoz Davası’na bakan ve geçtiğimiz hafta beraat kararları kesinleşenlerle ilgili Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi Ankara’daki Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’ne yazı yazdı. Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi, 21 Eylül 2012 tarihinde kapatılan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin mahkumiyet hükmünün 31 Mart 2015 tarihinde verdikleri beraat kararıyla iptal olduğunu belirttiği yazısında, “İptaline karar verilen hükümle ilgili olarak kesinleşme şerhinde adı geçen 231 sanık yönünden adli sicil kayıtlarının silinmesi hususunda gereğinin yapılması rica olunur” dedi. Mahkeme davayla ilgili gerekçeli karar ve kesinleşme şerhini de Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’ne gönderdi.

BERAAT KARARI KESİNLEŞTİĞİNDE…

Mahkeme heyeti davanın ‘beraat’ ile sonuçlandığı 31 Mart tarihli karar duruşmasında, beraat kararının kesinleştiğinde bir örneğinin Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’ne yazı yazılarak gönderilmesine ve önceki mahkumiyet hükümlerinin adli sicil kayıtlarından çıkarılmasına hükmetmişti.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...