Sözcü Plus Giriş

Başbakan o hediyeyi iade etti!

Başbakan Davutoğlu'nun,Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Çırağan'da düzenlediği toplantının ardından kendisine hediye edilen ayakkabıyı iade ettiği açıklandı

Güncellenme: 18:45, 11/05/2015
Başbakan o hediyeyi iade etti!

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Hüseyin Çetin’in Başbakan Davutoğlu’na hediye etmek istediği Başbakan’ın “Prensip olarak hediye kabul etmiyorum”diyerek kabul etmediği ancak dedesinin ürettiği ayakkabının bir benzeri olduğunu öğrenince geri çevirmediği ayakkabının daha sonra geri gönderildiği bildirildi.

Davutoğlu'na

Davutoğlu’na “ayakkabı” hediyesi

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Hüseyin Çetin’in programdan önce de Başbakanlık özel kalem ve protokol ekibine gelerek Başbakan’a hediye vermek istediğini söylediği, kendisine Davutoğlu’nun hediye kabul etmediği bilgisinin verildiği aktarıldı. Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Hüseyin Çetin konuya ilişkin olarak ” Başbakanlık ne diyorsa doğrudur. Hediye takdiminin ardından biz oradan ayrıldık. Kendisi de ayrılmıştı zaten. Koruma memurlarından biri ayakkabıyı aldı bizden. İade edilmişse de henüz bize ulaşmadı ” dedi.

 

Yayınlanma Tarihi:18:09,