Arınç’a şok soru: Gülen öldü mü?

Başbakan Yardımcısı Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısına geçti. Arınç kendisine sorulan 'Gülen öldü mü' sorusuyla şok oldu.

Arınç’a şok soru: Gülen öldü mü?

Bülent Arınç yurt dışındaki Türk okullarıyla ilgili olarak, “Kuracağımız sistem, mutlaka vakıf olacaktır. Mutlaka kamu desteğinde ama sivil bir yapılanma olacak. O ülkelerdeki eğitim şartlarına nasıl katkı sağlarız bunun derdindeyiz” dedi.

“Umrede Erdoğan’a dua edelim dedim dövdüler”

YURTDIŞINDAKİ OKULLAR

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Arınç, yurt dışındaki Türk okullarına ilişkin olarak, “Biz kapattık, bu iş bitti’ böyle bir mantığın dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey olmadığını biliyoruz. Biz bir devletiz. Bu gönüllülük ve vakıf üzerinden gider. Birileri Türkiye’de böyle bir şey yapsa biz de kuşkuyla yaklaşırız. Kuracağımız sistem, mutlaka vakıf olacaktır. Mutlaka kamu desteğinde ama sivil bir yapılanma olacak. O ülkelerdeki eğitim şartlarına nasıl katkı sağlarız bunun derdindeyiz” diye konuştu.

Cömert davası için 2. duruşma Cömert davası için 2. duruşma

ÇİFTÇİLERİN ELEKTRİK BORÇLARI

Arınç, çiftçilere ait elektrik borçlarının Ziraat Bankası kanalıyla tahsil edildiği yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine, “Hayır, hiçbir detay veremem. Böyle bir konu görüşülmedi” dedi.

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Başkanlık sistemi tartışmalarıyla ilgili bir soru üzerine Arınç, “Başkanlık veya yarı başkanlık konusunu Cumhurbaşkanımız dile getiriyorlar. Bazı milletvekili arkadaşlarımız ya da komisyon başkanları bildiğimiz eski düşünceleri tekrar ediyorlar. Bakanlar kurulunda bu konu tartışılmış bir konu değildir” diye konuştu.

“GÜLEN ÖLDÜ MÜ?” SORUSU ŞAŞIRTTI

Soru-cevap kısmında gazetecilerden biri Fethullah Gülen’in 2013 yılında öldüğüne yönelik bir iddianın olduğunu söyledi. Basın mensubu “bu konuyla ilgili duyumunuz var mı?” sorusu Arınç’ı şok etti. İşte ikili arasında geçen o konuşma:

Gazeteci: Fethullah Gülen'in 2013 Eylül ayında öldüğü söyleniyor. Bununla ilgili ciddi duyumlar var. Cemaat cephesinde çok büyük dağılma olacağı endişesiyle bu konunun gündeme getirilmediği söyleniyor. Bu konuyla ilgili bir duyum aldınız mı?

Arınç: Çok şaşırttınız beni. Hani günlerden 1 Nisan olsaydı, herhalde belli bir amaçla soruyosunuz diye düşünecektim. İlk defa sizden duyuyorum, ciddi de bulmuyorum. Şimdiye kadar böyle bir şeyin ne dedikodusu ne de başka bir şekilde haberi arkadaşlara ulaştı mı bilmiyorum. Ciddisiniz dimi bu sorunuzda?

Gazeteci: Gazetelerde de yayınlandı.

Arınç: Hangi gazetelerde çıktı?

Gazeteci: Ege'nin Sesi Gazetesi de haber yaptı.

Arınç: Ege'nin Sesi mi? O gazetenin muhabiri misiniz?

Gazeteci: Hayır değilim.

Arınç: Böyle bir gazete ilk defa duyuyorum. Yerel bir gazete mi?

Gazeteci: Yıllardır var bu gazete.

Arınç:İzmir'de mi çıkıyor bu gazete? Allah sonumuzu hayır etsin. Kaynağınız Ege'nin Sesi öyle mi? Bu vesileyle onun da ismini duyurmuş, propagandasını da yapmış olalım. Böyle bir haber orada yayınlandığı için ciddi bulmamak gerekir. Haber kaynağınıza bakınca ciddi olmadığına şimdiden hükmettim. Aman Yarrabim, Allah'ım aklımızı korusun.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...