Reklamsız Sözcü

Batı Akdeniz için fırtına ve don uyarısı

Batı Akdeniz için fırtına ve don uyarısı

android-time 17:14
Batı Akdeniz için fırtına ve don uyarısı
Batı Akdeniz için fırtına ve don uyarısı

ANTALYA, (DHA) – METEOROLOJİ 4`üncü Bölge Müdürlüğü, Antalya için fırtına uyarısında bulunurken, Isparta ve Burdur için buzlanma ve don uyarısı yaptı.

Meteoroloji 4`üncü Bölge Müdürlüğü`nden yapılan açıklamada, Batı Akdeniz`de 30 Aralık Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 7 kuvvetinde fırtınamsı olarak esmeye başlayacak rüzgarın, perşembe ve cuma günleri Antalya Körfezi`nde 8 kuvvetinde fırtına şeklinde görüleceği kaydedildi. Fırtınanın 2 Ocak Cumartesi günü sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbir alınması istendi.

ISPARTA VE BURDUR`A DON UYARISI

Meteoroloji Müdürlüğü, Isparta ve Burdur illeri geneli için de buzlanma ve don uyarısı yaptı. Açıklamada, bu iki kentte hava sıcaklıklarının 30 Aralık Çarşamba günü saat 18.00`den itibaren 10 ile 12 derece düşerek gece en düşük sıcaklıkların -13 ile -15 derece olacağı belirtildi. Olumsuz hava koşullarının 3 Ocak 2016 Pazar günü mevsim normallerine döneceğinin belirtildiği açıklamada, beklenen olumsuz hava koşullarının buzlanma ve dona neden olabileceği, olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olmaları istendi.

DHA-Genel – Türkiye-Antalya – ANTALYA, (DHA)
2015-12-29 17:08:53

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more