Baykal ön seçim istedi!

Genel Başkanlığı döneminde önseçim yapmamakla eleştirilen Deniz Baykal dün önseçim için Kılıçdaroğlu ile buluştu.

Baykal ön seçim istedi!

Başak KAYA/ ANKARA

Kılıçdaroğlu, dün TBMM’deki makamında, pazar günü yapılacak Parti Meclisi öncesi, bazı milletvekilleri ile ayrı ayrı görüşerek, seçim bölgelerindeki aday belirleme yöntemlerine ilişkin görüşlerini sordu. Kılıçdaroğlu, Baykal ile de yaklaşık yarım saat makamında biraraya geldi.

Baykal: Adaleti ben istiyorumBaykal: Adaleti ben istiyorum

 

Görüşmede Baykal’ın, “Daha önce de arkadaşlarla görüşlerimi paylaşmıştım. Hakim gözetiminde ön seçim olması doğru olacaktır” dediği öğrenildi. Baykal’ın vekil adaylarının büyük çoğunluğunun ön seçim ile belirleneceğine ilişkin tüzük değişikliğini de olumlu bulduğunu ilettiği belirtildi.

Baykal'ın dakikası boş geçmiyor!Baykal’ın dakikası boş geçmiyor!

 

KARŞILIKLI DEĞERLENDİRMELER YAPTIK

Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, “Sürecin içinde Sayın Genel Başkan elbette ki milletvekilleriyle görüşüyor, görüşecek. İşte ben de onlardan birisi olarak görüşmemi yaptım. Adaylık konusu konuşulmadı. Değerlendirme paylaştık. Ben seçim yöntemleriyle ilgili tercihimi, anlayışımı ifade etmeye çalıştım. O konularda karşılıklı değerlendirmeler yaptık” dedi. Baykal, “Antalya’da ön seçim mi istiyorsunuz?” sorusuna, “Benim bu konuda ne istediğimi şu ana kadar bilmiş oluyor olduğunuzu düşünüyorum” karşılığını verdi. Kılıçdaroğlu da, “Güzel bir görüşme oldu” demekle yetindi.

Kılıçdaroğlu Suriyelilere söz verdiKılıçdaroğlu Suriyelilere söz verdi
Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklama!Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklama!

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...