Sözcü Plus Giriş

Bin polis EGM’den opera ve baleye

Uzmanlaşmış bin polis, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinden alınarak opera, bale, tiyatro, tarım ve sosyal hizmetler dairelerinde görevlendirildi.

Güncellenme: 13:55, 07/05/2015
Bin polis EGM’den opera ve baleye

Terör, istihbarat, yolsuzluk ve kaçakçılık alanında uzmanlaşmış bin polis, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinden alınarak opera, bale, tiyatro, tarım ve sosyal hizmetler dairelerinde görevlendirildi. İçişleri Bakanlığı yeni kararı polislere 5 Mayıs'ta tebliğ etti. Son olarak 1776 emniyet müdürünün emekli edilmesinin ardından İçişleri Bakanlığı 1000'e yakın polisi başka kurumlarda görevlendirdi.

KAÇAKÇILIK ŞUBE'DEN TİYATROYA

Bugün Gazetesi’nden Bilal Şahin’in haberine göre, İçişleri Bakanlığı'nın yeni aldığı karar uyarınca yıllarca Hakkâri, Şırnak, Van gibi illerde Terörle Mücadele'de görev yapmış amir ve komiserleri Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü'ne atandı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubeleri'nde görev alan komiser ve amirlerin bazıları Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne bazıları da Orman Genel Müdürlüğü'ne gönderildi.

GÖREVE İADE DAVASI

Tasfiye edilmek istenen bazı polislerin de nüfus, tarım, tapu, turizm, orman, sosyal hizmetler gibi dairelerde görevlendirildiği öğrenildi. Hak ihlali yapıldığını belirten polisler göreve iade için idari mahkemeye başvuracak.

Yayınlanma Tarihi:11:08,