Reklamsız Sözcü

Bir pasta rezaleti daha

Yine pasta rezaleti! Bu kez de Hz. Muhammed ‘in adını kesip yediler.

android-time 20:02
Bir pasta rezaleti daha
Yine pasta rezaleti! Bu kez de Hz. Muhammed ‘in adını kesip yediler.

Geçtiğimiz yıl çokça tartışılan Kuran-ı kerimli pasta, Kâbeli pasta derken bu kez de Beykoz'da Hz. Muhammed'in (s.a.v) adının yazılı olduğu bir pasta kesildi.

Geçtiğimiz Salı akşamı tüm müslümanlar tarafından camilerde çeşitli ibadetlerle Hz.Muhammed'in dünyayı şereflendirdiği gece olarak bilinen Veladet Kandili de denilen Mevlid Kandili Kuran-ı Kerim ve dualar okunarak kutlandı.

AKP Beykoz Kadın kolları Başkanı Gaye Zayıf ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir grup partili Hz.peygamberin dünyaya geldiği gece olarak bilinen Mevlid Kandilinde Akp Beykoz İlçe binasında bir araya geldi. İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf'ın üzerinde arapça Hz.Muhammed'in (s.a.v) adının yazılı olduğu bir pastayı sosyal medya hesabında da paylaşarak üyeleriyle birlikte kesti.

Akp Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf'ın sosyal medyadaki resmi hesabından paylaştığı ve üzerinde “İyi ki Doğdun Efendim/571” yazılı pastayla çektirdiği fotoğrafları yayımlaması büyük tepki çekti.

BEYKOZ MÜFTÜSÜ'DE TEPKİ GÖSTERDİ

Konuyla ilgili kendisine ulaşılan Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Akp Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf'ın ve bir grup partilinin üzerinde, Hz.Muhammed'in (s.a.v) adının yazılı olduğu bir pastayla Mevlid kandilinin kutlanılmasının doğru olmadığını belirterek şunları söyledi; “Ahlaki olarak doğru bulmuyorum etik bir davranış değildir. Bizler Hazreti peygamberi tüketmeyeceğiz aksine onu üreteceğiz” dedi.

İSLAMI GÖSTERİŞ İÇİN KULLANMAYIN

22 Aralık Salı gecesi idrak ettiğimiz Mevlid Kandilini ibadetle geçiren bazı vatandaşlarda sosyal medyada Akp Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’a tepkilerini göstererek, “Peygamberimizin şereflendirdiği gecede pastayla kutlama yapanları Allah ıslah eylesin peygamberimizin adını pasta yazdırıp keser hiç mi vicdanen rahatsız olmadınız? Pasta kesip şov yapacağınıza birer Fatiha okusaydınız daha makbule geçerdi ümmetin peygamberine dua etmek, kuran okumak varken islam'ı gösteriş için kullanmayın” şeklinde konuştular.
Daha önceki dönemlerde benzer olaylar yaşanmış Tokat Zile Müftülüğü üzerinde Kuran-ı Kerim ayetleri bulunan bir pastayı kesmesinin tartışmaları devam ederken hemen ardından Tekirdağ'da Kâbeli pastanın kesilmesi uzun süre kamuoyunda gündeme oturmuştu. Haberimsen Gazetesi  / Ali Osman Önder

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 22:1425.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more