‘Bizim mücadelemiz kutsal bir mücadele’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kutsal bir mücadele içinde olduklarını söyledi.

‘Bizim mücadelemiz kutsal bir mücadele’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyeler olarak kutsal bir mücadele içinde olduklarını söyleyerek, “Bütün sorunlara karşı hep birlikte yüreklilikle mücadele edeceğiz. Bizim mücadelemiz halka ve hakka hizmet etme mücadelesidir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli programlara katılmak üzere karayoluyla İstanbul’dan Tekirdağ’da geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, milletvekilleri Emre Köprülü, Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve ilçe belediye başkanları tarafından karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu, Süleymanpaşa Belediyesi’nin Ortacami Mahallesi’nde yaptırdığı Dosteli Aşevi’nin açılışına katıldı. Parti otobüsünden indikten sonra sokaktaki vatandaşları selamlayan Kılıçdaroğlu’na Tekirdağlılar yoğun ilgi gösterdi.

‘HALKA YAKIN POLİTİKA’

Açılışta konuşan Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyeler olarak halka ve hakka etme yolunda kutsal bir mücadele verdiklerini belirterek şunları söyledi:

“Şundan emin olmanızı istiyorum. Nerede bir CHP’li bir belediye varsa, orada sorunlara çözüm vardır. Halka yakın politika üretmek vardır. O nedenle ben başta Trakya, Anadolu’nun değişik yerlerine dağılmış, bütün CHP’li Belediye başkanlarına söylüyorum. Bütün sorunlara karşı, hep birlikte yüreklilikle mücadele edeceğiz. Bizim mücadelemiz kutsal bir mücadele. Bizim mücadelemiz halka ve hakka hizmet etme mücadelesidir. Aydınlık yolumuzu sürdüreceğiz, herkesin bundan emin olmasını istiyorum. Güzel hizmetler yapılıyor. Tekirdağ’da 12-0 yaptığınız hepinize, Trakya’nın, Tekirdağ’ın yiğit insanlarına yürekten teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.”

AŞEVİNDE YEMEK YEDİ

Tekirdağ ilçe belediye başkanlarıyla birlikte aşevinin açılış kurdelesini kesen Kılıçdaroğlu, ardından Dosteli aşevini gezerek bilgi aldı. Daha sonra aşevi önünde kurulan masalarda yemek yiyen Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na geçerek Başkan Kadir Albayrak’ı makamında ziyaret etti. Gazetecilerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a suikast düzenleneceğine dair iddialarla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattığını sorması üzerine “Bakacağız, önce bir haberi okuyayım” demekle yetindi. Kılıçdaroğlu, daha sonra Tekirdağ’daki CHP’li ilçe belediye başkanlarıyla meclis salonunda bir araya geldi. Toplantı basına kapatıldı.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...