‘Bölücü örgütün güdümündeki parti için çalışıyorlar’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhurbaşkanı halkla buluşuyor" programı kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda Manisalılara hitap etti.

‘Bölücü örgütün güdümündeki parti için çalışıyorlar’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendi durumlarından o kadar ümitsizler ki hep birlikte bölücü örgütün güdümündeki parti için çalışıyorlar. Bunlar, 50 kişinin ölümüne yol açan partiyi destekliyor” dedi.

Bazı siyasi partilerin, henüz seçimler yapılmadan seçim sonrası için bahaneler üretmeye başladığını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

“Kendi durumlarından o kadar ümitsizler ki hep birlikte bölücü örgütün güdümündeki parti için çalışıyorlar. Ey benim Manisalı kardeşim, oyunu görüyor musun? CHP destekliyor, MHP destekliyor, Pensilvanya destekliyor, Ermeni lobisi destekliyor. Kandil zaten komuta merkezi durumunda, emirler oradan geliyor. Tüm bunlar kimi destekliyor? 6, 7, 8 Ekim olaylarında milleti sokağa döküp, 50 kişinin ölümüne yol açan partiyi destekliyor.” “Milletimiz tehditlerin işe yaramayacağını göstermedi mi?”

Seçim öncesi seçmeni tehdide yönelik girişimlerde bulunulduğuna dikkati çeken Erdoğan, şunları kaydetti:

“(Meclise girmezsek şöyle olur, böyle olur) diye, bir yanda eş başkanlar, bir yanda Kandil, bir yanda bunların destekçisi olan yerli, yabancı medya gece gündüz milleti tehdit ediyorlar. Siz bu milleti ne sanıyorsunuz? Çanakkale’yi, Kut’ül Ammare’yi, Kurtuluş Savaşı’nı ne çabuk unuttunuz? 1950 demokrasi zaferini ne çabuk unuttunuz? Milletimiz 12 yıldır seçimiyle, referandumuyla 9 defa size bu tehditlerin işe yaramayacağını göstermedi mi?”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...