Reklamsız Sözcü

`Boncuk`u yanmaktan kurtardı

`Boncuk`u yanmaktan kurtardı

android-time 14:18
`Boncuk`u yanmaktan kurtardı
`Boncuk`u yanmaktan kurtardı

Ergün AYAZ- Orhan UZUNİZMİT (Kocaeli), (DHA) – İZMİT`te, istiflenen ahşap paletlerin tutuşmasıyla çıkan yangında alevler bitişikteki evlere sıçradı. 3 ev yanarak hasar görürken, 8 yaşındaki Elanur Akkuş, eve girerek `Boncuk` adlı muabbet kuşunu alıp yanmaktan kurtardı.

Bugün öğle saatlerinde, Yenimahalle Sanem Sokak`ta hurdacılık yapan Celal Akkuş`a ait evin yanında istiflenen eski yatak ve ahşap paletler bilinmeyen bir nedenle alev aldı. Yatak ve ahşap paletlerden yükselen alevler Celal Akkuş`a ait ev ile yanında bulunan oğulları Murat ve Suat Akkuş`a ait evlere sıçradı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale ederken, Murat Akkuş da bahçe hortumu ile su tutarak yangını söndürmeye çalıştı. Murat Akkuş`un 8 yaşındaki kızı Elanur Akkuş ise yangın sırasında içeride kalan `Boncuk` adını verdiği muabbet kuşunu kafesi ile birlikte alarak dışarı çıkardı. Muhabbet kuşunu kurtaran Elanur, `Yangın başladığında Boncuk aklıma geldi. İtfaiye eve su sıkıyordu. Odaya girip Boncuk`u dışarıya çıkardım. Yoksa yanıp ölecekti` dedi.

Yangında Celal Akkuş ile oğulları Murat ve Suat Akkuş`a ait yanyana bulunan evler büyük hasar görürken, Akkuş ailesi büyük üzüntü yaşadı. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

DHA-Genel – Türkiye-Kocaeli – Ergün AYAZ-Orhan UZUN
2015-12-28 14:12:54

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more