Reklamsız Sözcü

Bu plakalara DİKKAT!

Emniyet PKK'lı teröristlerin gasp ettiği araçları açıkladı.

android-time 12:54
Bu plakalara DİKKAT!
Emniyet PKK'lı teröristlerin gasp ettiği araçları açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, bölücü terör örgütünün bomba yüklü araçlarla bölge illeri ve metropol kentlerde sansasyonel saldırı planladığını tespit etti. PKK'lı teröristlerce gasp edilen Diyarbakır, Muş, Siirt ve İzmir plakalı 5 aracın silahlı ve bombalı eylemlerde kullanılacağı yönünde istihbarat bilgilerine ulaşıldı.

Foto: DHA -Güvenlik güçleri şüpheli araçlar için zaman zaman yol denetimi gerçekleştiriyor

81 İl Emniyet Müdürlüğü'ne gönderilen uyarıda, 49 AP 220, 21 EE 889, 35 D..15, 56 AF 130 ile 21 DR 120 plakalı araçlara karşı dikkatli ve duyarlı olunması istendi. EGM'nin hazırladığı raporda, M.Ş. adına kayıtlı olan ve U.S. tarafından kullanılan 49 AP 220 plakalı mazot yüklü tankerin Diyarbakır ili Lice ilçesi çıkışında terör örgütü mensuplarınca gasp edildiğine dikkat çekildi ve ” Tankerin önümüzdeki günlerde örgüt mensupları tarafından silahlı/bombalı eylemlerde kullanılabileceği değerlendirilmektedir” notu düşüldü.

GASP MÜRACATI

Raporda, bu araçlar hakkında gasp müracaatı bulunduğu da vurgulandı. Diyarbakır'dan gasp edilen 21 DR 120 plakalı aracın da bir doktora ait olduğu öne sürülüyor. Raporda, söz konusu plakanın uygun olduğunda teröristler tarafından kullanılan herhangi bir araca takılarak Diyarbakır merkez ve ilçeleri başta olmak üzere diğer illerde güvenlik güçlerine yönelik silahlı/bombalı sabotaj saldırılarında kullanılmasının tasarlandığına işaret edildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more